Domov Prestupové leto 2022 Asensio chce zostať, ale nie za každú cenu

Asensio chce zostať, ale nie za každú cenu

Čoskoro si Real Madrid a útočníci sadnú za stôl, aby sa rozhodli, čo ďalej. Asensio je presvedčený, že si zaslúži zvýšenie platu, no klub nie je s jeho výkonom úplne spokojný.

Autor: Marek
0 komentár

V pondelok na obed Marco Asensio objal Marcela na jeho rozlúčke a odišiel na dovolenku. Do Valdebebas sa má vrátiť 8. júla, no nikto nevie, či v ten deň bude hráčom Realu Madrid. Nevie to ani klub, ani hráč.

Asensio zmenil agenta

Všetko nasvedčuje tomu, že Španiel možno prežíva posledné dni ako hráč Realu Madrid. V roku 2017 predĺžil zmluvu, teraz mu zostáva iba jedna sezóna a zmena jeho súčasného agenta Horacia Gaggioliho za Jorgeho Mendesa sa zdá byť symptomatická pre jeho zámery.

Ale ľudia okolo neho hovoria, že jeho prioritou je zostať v Reale Madrid, kde je od leta 2015. Asensio chce predĺžiť zmluvu, no zdráha sa to urobiť za každú cenu. Na konci sezóny sa obe strany dohodli, že sa stretnú po reprezentačných zápasoch.

Lepšia zmluva

Pozície sú jasné. Marco Asensio sa usiluje o predĺženie kontraktu s Madridom, pretože je presvedčený, že jeho výkony v minulej sezóne si zaslúži zvýšenie platu. Jeho aktuálny plat (okolo tri a pol milióna eur v čistom) ho radí do spodnej tretiny platovej triedy a uvedomuje si, že tento plat nezodpovedá jeho statusu tretieho najlepšieho strelca v tejto sezóne (v 42 zápasoch strelil 12 gólov), na druhom mieste Vinícius (22 gólov v 52 zápasoch) a Benzemovi (44 gólov v 46 zápasoch).

Svoje miesto v jedenástke si neupevnil

Futbalová otázka je však rovnako dôležitá a dokonca dôležitejšia ako ekonomické otázky. Napriek dobrým výsledkom sa hráč z Baleárskych ostrovov v posledných sezónach nevie usadiť v tíme a neteší sa z toho: „Hľadám pravidelnosť, chcem ju mať na najbližšie roky, pretože sebadôvera je pre mňa veľmi dôležitá. Myslím si, že v Madride môžem mať kontinuitu,“ povedal na zraze národného tímu.

V tejto sezóne skončil v tabuľke Realu Madrid na 15. mieste, čo sa týka odohratých minút, no prevláda názor, že Rodrygo (14.), Valverde (9.) a samozrejme Vinícius (3.) boli pred ním v súboji o umiestnenie v základnej zostave pod vedením Carla Ancelottiho.

V jeho prospech hralo aj to, že prakticky Hazard a Bale vypadli zo súboja o zostavu, nakoľko boli jeho priamou konkurenciou. Ale ani tým sa mu nepodarilo upevniť si miesto v jedenástke Realu Madrid.

Takmer rok mimo zabehnutých koľají

Ak sa vrátime k 24. júlu 2019, v ten deň hral v USA v priateľskom zápase proti Arsenalu, Asensio si zranil ľavé koleno: pretrhol si krížny väz a meniskus. Chýbal 318 dní, kým sa v júni 2020 opäť neobjavil na ihrisku vo Valencii.

Mimochodom, strelil gól. Marco bol vždy úspešný, hoci nestrelil toľko gólov, koľko by mal, vzhľadom na to, že „na svete nie je viac ako šesť hráčov s jeho strelou,“ ako povedal Luis Enrique pred týždňom.

Reprezentácia

Národný tím je ďalším dôležitým kúskom skladačky, ktorý určuje Asensiovu blízku budúcnosť. Fakt, že Majstrovstvá sveta sa uskutočnia o päť mesiacov, môže byť ďalším dôvodom, prečo si hráč bude hľadať tím s pravidelnosťou, akú chce, pokiaľ nedôjde k dohode s Realom o predĺžení zmluvy.

Od jeho zranenia bola jeho prítomnosť v španielskom národnom tíme zriedkavá – predchádzajúca nominácia bola v novembri 2020.

Jeden a pol roka, počas ktorého sa Španiel snažil otriasť z vážnych následkov ťažkého zranenia. Momentálne súťaží o miesto na katarské Majstrovstvá sveta s Oyarzabalom (zotavuje sa zo zranenia) a Yérym Pinom.

Vie, že o intenzite sa s trénerom nedá diskutovať, a tak bolo v zápase proti Česku badať jeho nezvyčajný prístup. Asensio sa posilnil vďaka nedávnym stretnutiam so Španielskom, kde bol jedným z najvýraznejších hráčov.

Očakávanie klubu

Čo sa týka pozície Realu Madrid, klub čaká na stretnutie, na ktorom sa zistí, aké sú skutočné priority hráča. Napriek jeho dobrým výsledkom majú pocit, že jeho výkon nebol podľa predstáv a jeho hra stagnovala, bola charakterizovaná nepravidelnosťou.

Keďže už nie je považovaný za až tak dôležitého hráča v tíme, otázkou zostáva, či mu budú ochotní dať na stôl ponuku, ktorá splní hráčove predstavy.

Prestup alebo dodržanie zmluvy

Ak sa im nepodarí dosiahnuť dohodu, Real Madrid ho chce predať toto leto, aby sa priblížil k 40 miliónom eur, čo je rovnaká trhová hodnota akú poskytuje aj odborný portál Transfermarkt.

Takže jeho slová z minulého utorka, keď sa ho na tlačovej konferencii pýtali na dve možnosti jeho budúcnosti, neboli dobre prijaté a vysvetlil, že zvažuje aj dodržanie zmluvy: „Myslím si, že sú tri možnosti, však? Je tu aj možnosť zostať rok, pretože toľko mi zostáva do konca zmluvy.“

Takmer určite by to znamenalo rozlúčku s Majstrovstvami sveta. Na druhej strane sú tu prvky, ktoré fungujú v prospech útočníka, ako napríklad to, že neprišiel Mbappé, ktorý radikálne mení celé myslenie klubu. S Francúzom v kádri by bola jeho pozícia veľmi ohrozená. Bez neho ani veľmi nie.

Záujem má Miláno a Arsenal

Napriek svojim vzostupom a pádom je Asensio hráčom s veľmi dobrou povesťou v európskom futbale a Jorge Mendes ho sprevádza prestupovým trhom, aby využil všetky príležitosti, keď príde čas na vyjednávanie.

Milánoje tím, ktorý prejavil najväčší záujem, no nie jediný. V Taliansku sa ako ďalšia možná destinácia spomína aj Juventus a v Anglicku sa zdá, že najpravdepodobnejšie bude rokovať Arsenal, hoci v hre je aj Manchester United, ktorý ho chcel pred rokmi, a Newcastle.

Podmienky, ambície a umiestnenie

Asensio sa nebude sťažovať na nedostatok ponúk. Má víziu, strely, prihrávky, beh a ako dobrý ľavonohý futbalista je nepredvídateľný. Chýba mu však niečo, čo by mu umožnilo stať sa hlavným hrdinom a vyrovnaným hráčom, ktorým sa zaviazal byť na začiatku kariéry.

Možno je to otázka mentality alebo ambícií, pretože zdá sa, že už zabudol na svoje zranenie. Aj keď je tiež pravda, že počas všetkých tých rokov Asensio takmer nikdy nemohol hrať na svojej skutočnej pozícii, na tej, na ktorej je Modrić, kde môže predviesť svoju strelu a finálnu prihrávku.

Nie je to typický krídelník ani strelec. Ancelotti, ktorý prišiel minulé leto, povedal, že ho chce vyskúšať ako ofenzívneho stredopoliara, ale po niekoľkých zápasoch tam takmer vôbec nehral.

Asensio nedokázal zdolať tvrdú konkurenciu v podobe Luku Modrića. Teraz musí urobiť dôležité rozhodnutie pre svoju budúcnosť: pokračovať v boji o svoj vysnívaný úspech v Reale Madrid alebo pokračovať v kariére inde.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x