Domov Novinky Anadolu Efes 61-86 Real Madrid Baloncesto

Anadolu Efes 61-86 Real Madrid Baloncesto

Autor: dado23

Real Madrid Baloncesto dokázal v Abdi Ipekçi Sports Hall zvíťaziť a skupinu tak ukončil najlepšie v celej klubovej histórii – 10 víťazstiev a ani jedna prehra! Okrem Realu sa to podarilo už len úradujúcemu šampiónovi, Olypiacosu Piraeus.

Real mal v pláne opäť demonštrovať vyspelosť svojho tímu a hlad po víťazstvách. Zaobísť sa však museli bez Carrolla a Bourousisa, ktorých trápilo zranenie. Na začiatku zápasu sa vedenia ujali domáci hráči a tí si ho udržali až do konca prvej štvrtiny (20-18). V druhej štvrtine sa však našim začalo dariť a postupne si vybudovali 7-bodový náskok. Ku koncu prvého polčasu však ubrali nohu z plynu a súper sa dokázal priblížiť na rozdiel 4 bodov (34-38).

Real však nebol ochotný uštedriť milosť ani tomuto súperovi a v tretej štvrtine to chceli dať jasne najavo. Začiatok sa im síce nevydaril a v 25. miúte opäť prehrávali (45-41), ale potom si Laso vyžiadal oddychový čas a v 28. minúte už bolo 45-52. Los Blancos si nechali to najlepšie na poslednú štvrtinu, v ktorej domácich doslova prevalcoval (61-86).

Za zmienku stojí aj to, že v tomto zápase až štyria hráči Realu dokázali skórovať v dvojciferných číslach. Sú to Llull (13), Rudy (10), Mirotic (17) a double-double pridal Reyes (13 + 10 doskokov). Naši hráči môžu v nedeľu proti Valencii dorovnať klubový rekord, 23 víťazstiev po sebe.

Strelci:

ANADOLU EFES 61 (20+14+15+12): Balbay (8), Gordon (4), Hopson (7) Savanovic (20), Erden (2); Planinic (7), Batuk (1), Dragicevic (10), Gonlum (2), Kilicli (0), Kosut (0), Ulubay (0)

REAL MADRID 86 (18+20+16+32): Llull (13), Rudy (10), Darden (2), Mirotic (17), Bourousis (0); Reyes (13), Draper (3), Slaughter (2), Sergio Rodríguez (24), Mejri (2), Díez (0).

zdroj: realmadrid.com