Domov Klub Zidanovi zdá sa vypršala trpezlivosť s Baleom

Zidanovi zdá sa vypršala trpezlivosť s Baleom

Autor: Administrátor

Pred semifinálovým zápasom Ligy majstrov na trávniku Bayernu Mníchov sa tím Realu Madrid chystá na stretnutie s dvojicou hviezd v úzadí. Konkrétne, reč je o francúzskom bombardérovi Karimovi Benzemovi a waleskom útočníkovi Garethovi Baleovi.

Zdá sa, že ani jeden zo spomínaných hráčov nie je momentálne súčasťou prvotných plánov kormidelníka Zinedina Zidana. Francúzskou kouč dokonca nechal Walesana sedieť na lavičke počas stredajšieho remízového zápasu proti Atletic Clubu, pričom mu doprial iba nepatrných 22 minút na konci stretnutia. Oveľa šokujúcejší bol však fakt, že hviezdny útočník ani nepocestoval na zápas do Malagy, ktorý sa konal posledný víkend. Bale bol dokonca striedaný v štvrťfinálovom zápase pre svoj neuspokojivý výkon, čo môže byť pre jedného z najdrahších hráčov sveta isto veľmi potupným momentom. Cez polčas Ronaldo vyzval Walesana k agresívnejšej hre, keďže stav stretnutia so Starou dámou vôbec nevyzeral priaznivo (polčasový výsledok 0:2). Reakcia Garetha Balea však ostala veľmi znepokojivá, keď hráč sa nad Ronaldovou poznámkou len pousmial, ako keby ani nechápal vážnosť situácie. Po danej scéne Zinedine Zidane neváhal ani sekundu a poslal Lucasa Vazqueza rozcvičovať sa, aby nahradil na ihrisku práve walského ofenzívneho hráča. Tento moment sa zdal byť kľúčovým, keďže ako už ako bolo spomenuté, Bale následne strávil ďalšie zápasy na lavičke, či vôbec nevycestoval s tímom.

Na opačnej strane to vyzerá, že Isco na určitú dobu vytlačil walského rýchlonohého útočníka zo zostavy a svoju vynikajúcu formu potvrdzuje v každom ďalšom zápase. Súčasne, nasadenie Marca Asensia či Lucasa Vazqueza sa ukazuje byť lepšou voľbou pre Biely Balet ako spomínané hviezne duo Bale, Benzema.

Stredajší duel sa javil byť najsmerodajnejším pre francúzskeho manažéra vo výbere hráčov na dôležitý duel proti bavorskému celku. Zidanova základná jedenástka na horúcu pôdu Bayernu Mníchov sa zdá byť rozhodnutá a je veľmi málo pravdepodobné, že sa v nej objaví niektorý z dvojice Bale a Benzema. Dni hviezdneho tria BBC, teda Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo sa zdajú byť zrátané, pričom sa predpokladá riešenie situácie zo strany klubu počas letného prestupového obdobia.

Zdroj: realmadrid.com, marca.com, as.com