Domov Nezaradené REPORT: Real Madrid potvrdil vedúce postavenie v tabuľke. Alavés zdolal 3-0

REPORT: Real Madrid potvrdil vedúce postavenie v tabuľke. Alavés zdolal 3-0

Autor: Marek Varga

V nedeľu popoludní si Real Madrid zaistil status vedúceho tímu La Ligu. Bez ohľadu na to, aký výsledok Barcelona uhrá v Granade, Los Blancos zostávajú na prvom mieste a to aj napriek tomu, že majú stále zápas k dobru.
Zinedine Zidane nechal odpočívať niektorých svojich hráčov po reprezentačnej prestávke. Obrana nastúpila v zložení Danilo, Varane, Pepe, Nacho a francúzsky obranca musel už po deviatich minútach striedať kvôli zraneniu. Varaneho vystriedal Carvajal.
Tým pádom sa Danilo posunul na ľavého obrancu, Nacho s Pepem boli v strede a Carvajal na svojom typickom poste pravého obrancu. Karim Benzema práve po Daniho prihrávke otvoril skóre v 31. minúte.
V druhej polovici sa aj hráči Alavésu dostávali do šancí, čím vytvorili tlak na hráčov Realu Madrid. Tlak proti Realu Madrid sa vytvára dosť ťažko a najmä v domácom prostredí.
Biely balet nedovolil Alavésu vyrovnať, práve naopak, Isco zvýšil vedenie na 2-0 po Ronaldovej prihrávke v 85. minúte. O tri minúty neskôr zahrával priamy kop Gareth Bale, loptu napálil priamo do brvna a odrazenú loptu poslal do siete hlavou Nacho. V tomto momente už bol zápas rozhodnutý.
Real Madrid tak zaznamenal dôležité tri body na ceste za prvým ligovým titulom od sezóny 2010/11.

Zdroj: as.com