Domov Novinky Report: Levante 2:3 Real Madrid

Report: Levante 2:3 Real Madrid

Real Madrid vo famóznom infarktovom finiši dokázal zdolať Levante UD na ich vlastnom ihrisku 2:3, po góloch Sergia Ramosa, Álvara Moratu a Cristiana Ronalda. Real Madrid sa tak dotiahol na Barcelonu na rozdiel dvoch bodov a oživil sen o ligovom titule.

Real Madrid nevstúpil do zápasu zrovna ideálne a domáci mali omnoho silnejší štart a v úvode si vypracovali aj viac šancí. Hneď v 6. minúte napriahol z diaľky Baba Diawara, no Lopézovu bránku minul. V strelách z diaľky domáci pokračovali a Lopézovu bránku ohrozili ešte niekoľkokrát v úvode stretnutia.

Prvá akcia madridského klubu prišla v 16. minúte, kedy sa hráči v bielom prekombinovali až do šestnástky súpera, no Benzema bol nepresný. Nasledoval rohový kop, kedy na hlavičku naskočil fantastický Ramos, ktorého strelu hlavou však Navas zlikvidoval.  Chvíľku na to znova strašili domáci, kedy Ruben krásne nacentroval pred Lopéza, no Baba Diawara ho stále nedokázal prekonať.

Sergio Ramos po góleNa konci polčasu si aj hostia uvedomili zlú situáciu a Los Blancos konečne pritlačili. Ramosova hlavička po Di Mariovom centri gólom neskončila rovnako tak ani Ronaldov priamy kop, ktorý Navas úspešne zlikvidoval. Nasledovala ďalšia šanca domácich, no aktívny Baba opäť prestrelil.

Zaujímavá situácia nastala v 36. minúte, kedy Ronaldo naskakoval na center z krídla od Angela Di Mariu a zdalo sa, že hlavičkovaná lopta zasiahla obrancu Levante do ruky, no píšťalka hlavného rozhodcu Gonzáleza zostala chladná. V závere polčasu ešte raz madridistov postrašil Diawara, ktorý prekvapil strelou spoza obrancov, no famózny Lopéz udržal bezgólový stav. Tímy sa tak rozišli do šatní za vyrovnaného stavu a tréneri mali veľa práce. Real Madrid bol v prvom polčase veľmi nevýrazný a zlepšilo sa to až ku koncu.

Alvaro Morata

Druhý polčas začal Biely Balet aktívne, no po desiatich minútach nadšenie opadlo, čo sa im aj vypomstilo v podobe inkasovaného gólu Babu Diawaru, ktorý zavŕšil fantastický výkon v dnešnom zápase. Carlo Ancelotti na nepriaznivý stav reagoval okamžite striedaním, kedy ihrisko opustil Fabio Coentrao, ktorého nahradil Marcelo. Efekt striedania sa ukázal takmer okamžite, pretože po štyroch minútach od inkasovania dokázal vyrovnať Sergio Ramos a Real Madrid začal vyvíjať silnejšiu útočnú aktivitu.

Tá však dlhší čas ovocie nepriniesla a potvrdila to aj zmarená šanca Di Mariu z 65. minúty. V 69. minúte sa taliansky tréner Realu Madrid rozhodol pre druhé striedanie a na ihrisko vybehol Álvaro Morata, ktorý nahradil Isca. Jeho efekt bol takmer obyčajný, pretože pár sekúnd na to vypracoval veľkú šancu pre Karima Benzemu, ktorý však opäť nedokázal nájsť bránu, no k odrazenej lopte sa dostal Marcelo, ktorý zahodil obrovskú šancu rozvlniť sieť.

Oslava víťazného góluReal Madrid v druhej polovici druhého polčasu silno zatlačil na obranu Levante, no z mnohých šancí gól nepadol. V 79. minúte ihrisko opustil nevýrazný Karim Benzema aby ho nahradil mladý Jesé Rodriguéz. Mnoho nevyužitých šancí vyústilo v 86. minúte,  kedy si do šestnástky nabehol Nabil El Zhar, ktorý využil veľkú chybu Diega Lopéza, pohral sa s obranou Realu a strelil gól na 2:1.

Po tomto góle už vyzeralo byť všetko stratené, no len do 90. minúty, kedy Los Blancos postavili krásnu akciu, na konci ktorej bol Álvaro Morata, ktorý sa nemýlil a po druhý krát dnes rozvlnil Navasovu sieť. Po tomto góle sa Biely Balet prebudil a zapojil do útoku všetky sily. Do obrovskej šance sa dostal Marcelo, ktorý ju však ani po druhý krát nevyužil a v 93. minúte dostal loptu na kopačky Cristiano Ronaldo. Ten sa ocitol medzi viacerými hráčmi na pravom krídlo, avšak neváhal a po efektívnej klučke vystrelil a rozjasnil tvár každého madridistu na svete. Po dramatickom zápase zvíťazil Real Madrid 2:3 a dotiahol sa na vedúcu dvojicu Barcelona – Atlético Madrid na rozdiel dvoch bodov.