Domov Mužstvo Real Madrid v novej sezóne bojuje do posledného dychu

Real Madrid v novej sezóne bojuje do posledného dychu

Ak existuje vec, na ktorú by Carlo Ancelotti mohol byť právom hrdý, je to, že jeho hráči bojujú o výsledok do poslednej minúty. Tento aspekt hráčom pod vedením José Mourinha chýbal. V tomto roku sme to pod jeho vedením mohli vidieť iba v odvetnom zápase proti Borussi.

Ale to, že sa hráči naučili o výsledok biť, je len dobre. V tejto sezóne Los Blancos strelili už 10 gólov po 80. minúte, čo neraz znamenalo záchranu bodov a bez nich by bola liga už dávno stratená.

Betis, Getafe, Elche, Levante, Málaga, Barcelona, Almería, Valladolid a Valencia – proti týmto všetkým súperom naši hráči skórovali v posledných 10 minútach zápasu.

Posledný príklad tejto schopnosti, kedy Real obrátil veci na poslednú chvíľu, sa odohral práve v poslednom kole na Mestalle. Valencia sa už takmer radovala z cenného bodu proti Realu Madrid, ale Jesé bol proti a v 82. minúte skóroval na 2-3 pre Real. Real Madrid takto zachránil celkovo už v prebiehajúcej sezóne deväť bodov a aj vďaka tomu náskok prvých dvoch celkov La Ligy nie je až taký obrovský.

zdroj: marca.com