Domov Novinky Nekonečné problémy Benzemu

Nekonečné problémy Benzemu

Karim Benzema napriek zmene klubu a prostredia stále bojuje so svalovými zraneniami.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Francúz mal počas celej predchádzajúcej sezóny zdravotné problémy a opäť bude niekoľko týždňov mimo hry.

Niekoľko mesiacov po prestupe do Saudskej Arábie utrpel Karim Benzema prvé zranenie vo svojom novom klube. Bývalý kapitán Realu musel predčasne opustiť ihrisko v poslednom zápase proti Al-Wehda.

Všetko nasvedčuje tomu, že vynechá niekoľko nadchádzajúcich zápasov Al-Ittihad, medzi ktoré patrí aj piatkový súboj s Al-Hilal, v ktorého farbách možno zažije debut Neymar.

Francúzsky útočník sa tak ani po odchode z európskeho futbalu nevie oslobodiť od neustále sa opakujúcich svalových problémov, ktoré poznačili celú jeho minulú sezónu.

Zdravotnícky personál Realu Madrid mal v posledných dvanástich mesiacoch naozaj ťažkú úlohu a to riešiť Benzemove zdravotné problémy.

Skúsený útočník nedokázal nájsť kontinuitu vo svojej hre a tak sa nevrátil na úroveň prezentovanú v rekordnej sezóne 2021/22. Poslednou kvapkou bolo zranenie, ktoré Francúza vyradilo z účasti na MS v Katare, keď musel opustiť reprezentáciu ešte pred začiatkom samotného turnaja.

Ako sa teraz ukazuje, napriek zmene prostredia Benzemu stále trápia rovnaké problémy. Zdalo sa, že prechod na oveľa menej intenzívny futbal v Saudskej Arábii by mal byť dobrým riešením, ako pokojne odohrať posledné roky svojej kariéry.

A hoci francúzsky útočník zaznamenal vo svojich prvých zápasoch v novom klube jeden gól a dve asistencie, teraz v 29. minúte zápasu štvrtého kola utrpel zranenie, ktoré ho vyradí z hry na niekoľko najbližších týždňov.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x