Domov Prestupy Wirtz je cieľom Realu Madrid

Wirtz je cieľom Realu Madrid

Klub už pracuje na privedení Nemca, tvrdí denník MARCA. Z hľadiska času potrebného na prípravu takejto dohody prirovnáva túto operáciu k prestupom Eduarda Camavingu, Auréliena Tchouaméniho a Judea Bellinghama.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Nebude to jednoduché, no kráľovský tím chce za Nemca zabojovať. Denník MARCA uvádza, že Real Madrid popri oslavách 36. španielskeho titulu, pracuje na budúcnosti.

Florian Wirtz má byť novou jednotkou na dlhšie obdobie. Noviny zdôrazňujú, že 21-ročný hráč (narodeniny mal 3. mája) má byť cieľom pre sezónu 2025/26.

Samozrejme, klub chce doplniť prvý tím o hráčov ako Endrick, Kylian Mbappé, Leny Yoro a možno aj Alphonso Davies a pracuje sa aj na prestupe Franca Mastantuona.

Wirtz je však oveľa dlhodobejší projekt. MARCA poukazuje na to, že rovnako ako v prípade Camavingu, Tchouaméniho a Bellinghama, klub zasial prestupové semienko skôr. Najväčšou hrozbou majú byť milióny od PSG a City.

Real Madrid sledoval 21-ročného hráča už dlhší čas. Jeho vývoj zastavilo pretrhnutie krížneho väzu v kolene v roku 2022. Zranenie vtedy zastavilo jeho blížiaci sa odchod z Leverkusenu.

Celá jeho cesta sa výrazne spomalila, no pod Xabim Alonsom sa mu vrátila všetka iskra a v tejto sezóne zaznamenal v 46 zápasoch 18 gólov a 19 asistencií.

Vo Valdebebas tvrdia, že z hľadiska procesu ide o podobný prestup ako Bellingham. Generálny manažér José Ángel Sánchez a šéf skautov Juni Calafat to robia: pomaly, ale isto napredujú.

Diskrétnosť charakterizovala pohyby okolo Angličana, a počas celej tejto sezóny aj okolo Mbappého. V prípade Judea sa nakoniec dohodlo stretnutie, pokojne mu ukázali projekt a hráč bol presvedčený, aby sa presťahoval do Madridu.

Teraz sa to podobne robí aj v prípade Wirtza. Neskôr sa objaví téma peňazí a potom sa k veci vyjadrí aj prezident Florentino Pérez.

Noviny dodávajú, že pred rokom mal klub v prípade Bellinghama oveľa lepšie vzťahy s Borussiou Dortmund ako teraz s Bayerom Leverkusen, to však neznamená, že vzťahy s klubom z Leverkusenu sú zlé, pretože v posledných rokoch boli obe strany v kontakte a pracovali spolu v rôznych operáciách.

Wirtzov prestup je náročný krok, drahý a nepochybne bude únavný, ale Nemec je cieľom Realu Madrid na rok 2025.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x