Domov Novinky PSG rozmýšľa, že sa s Mbappém rozlúči v nedeľu

PSG rozmýšľa, že sa s Mbappém rozlúči v nedeľu

Parížanom ostávajú do konca sezóny štyri zápasy, no v Parku princov odohrajú len ten najbližší.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Noviny hlavného mesta naznačujú, že to bude veľká rozlúčka s Kylianom Mbappém.

Les Parisiens už majú istotu francúzskeho prvenstva. V Ligue 1 ich čaká jeden domáci a dva zápasy vonku a na konci sezóny sa predstavia aj vo finále Francúzskeho pohára proti Lyonu na neutrálnej pôde.

Hoci Mbappé svoj odchod stále verejne neoznámil, L’Équipe a Le Parisien naznačujú, že nedeľňajší domáci zápas proti Toulouse bude jeho rozlúčkou na štadióne Parc des Princes.

L’Équipe informuje, že napriek hnevu lídrov klubu na rozhodnutie útočníka, prezident Nasser Al-Khelaïfi nariadil pripraviť veľkú rozlúčku a poctu 25-ročnému hráčovi.

Jediným problémom zostáva, že jeho odchod vlastne nikto nepotvrdil ani neoznámil žiadne rozhodnutie. Ako sa teda rozlúčiť s hráčom, ktorého budúcnosť je neistá? Parížski aktivisti o tom rozhodnú v najbližších dňoch, no v nedeľu sa chcú útočníkovi poďakovať za 7 rokov hrania v Paríži.

Le Parisien dodáva, že Mbappé sa bez akýchkoľvek pochybností rozlúči so štadiónom PSG v nedeľu, hoci nikto nezaručí, že Luis Enrique a nepriamo aj klub ho z kádra nevynechajú.

Tieto noviny naznačujú, že hoci vzťah hráča s prezidentom ochladol po tom, čo bolo rozhodnutie odísť súkromne oznámené, Al-Khelaïfi vraj uvažuje o poctení útočníka.

Denník tvrdí, že bez ohľadu na rozhodnutie trénera a klubu je ťažké si predstaviť, že fanúšikovia sa hráčovi za týchto 7 rokov nepoďakujú.

V utorok po vypadnutí z Ligy majstrov sám hráč oslovil novinárov v mixzóne a trikrát sa zastavil pred rôznymi mediálnymi skupinami. V každom vyhlásení zdôraznil svoje sklamanie z vypadnutia z pohárovej Európy, no dodal, že teraz sa musí sústrediť na finále Francúzskeho pohára.

Do tohto stretnutia, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. mája, od neho nikto žiadne vyjadrenia neočakáva. Le Parisien však zdôrazňuje, že Kylian odchádza a ako opisuje, väčšina ľudí od neho očakáva príchod do Realu Madrid.

zdroj: leparisien.fr, lequipe.fr

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x