Domov Novinky MARCA: Kroos a Modrić čakajú na stretnutie s Florentinom Pérezom

MARCA: Kroos a Modrić čakajú na stretnutie s Florentinom Pérezom

Nemcovi a Chorvátovi vypršia zmluvy 30. júna a klub si s nimi chce sadnúť a definitívne rozhodnúť o ich budúcnosti, informuje José Félix Díaz z denníka MARCA.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Všetci očakávajú blížiace sa stretnutie Florentina Péreza a dvoch hráčov, ktorí pokračujú v rozširovaní svojej legendy v Reale Madrid. V hre je budúcnosť Toniho Kroosa a Luku Modrića, ktorí v rozpore s tým, čo sa písalo a hovorilo, nepredĺžili svoje zmluvy a ani neprestali byť hráčmi kráľovského klubu.

Pravdou je, že ide o opak toho, čo sa stalo pred rokom, keď mali v máji obaja spečatené zmluvy s klubom na ďalšiu sezónu. Teraz už to tak nie je.

Los Blancos plánujú a načrtávajú podobu svojich tímov na nasledujúce sezóny už od marca, po niekoľkých týždňoch analýzy trhu a výkonnosti mužstva. To však neznamená, že rozhodnutia sa nemôžu zmeniť.

Na jar minulého roka sa nečakane začal formovať odchod Karima Benzemu a museli byť prijaté opatrenia, ktoré neboli zahrnuté v pôvodnom scenári. Čas ukázal, že boli správne. Najlepším dôkazom je návrat Joselua po desiatich rokoch.

Kroos a Modrić nie sú jediní hráči, ktorým 30. júna vyprší zmluva. Lucas Vázquez a Nacho dopĺňajú zoznam hráčov, ktorí ešte nerozhodli o svojej budúcnosti, aspoň oficiálne.

Vedenie Realu Madrid analyzuje situáciu a pred konečným rozhodnutím sa snaží nájsť rovnováhu vo svojich rozhodnutiach, aby si udržali vyvážený káder, pričom nezabúdajú ani na prestupové operácie.

Lucas Vázquez je blízko k predĺženiu zmluvy a Nacho zrejme opustí klub a bude nadobúdať nové skúsenosti v Spojených štátoch. Hráči však majú aj city a srdcia, takže keď príde ten ťažký okamih rozlúčky, môžu sa objaviť pochybnosti, ako sa to stalo v minulej sezóne, keď sa súčasný kapitán tímu po svojom poslednom zápase v La Lige rozhodol pokračovať v kariére v Madride.

Na klubových stretnutiach, ktoré sa konali vo Valdebebas, sa samozrejme hovorilo o Kroosovi a Modrićovi. A hovorilo sa o nich veľa. O ich význame, o tom, čo predstavujú, a o vplyve, ktorý by ich zotrvanie mohlo mať.

V niektorých momentoch sa uvažovalo o Reale Madrid 2024/25 bez oboch týchto nesporných legiend. V skutočnosti v posledných mesiacoch nedošlo k žiadnym väčším detailným záberom na ich tému.

Konečné rozhodnutie bude prijaté až na zasadnutí

Znamená to, že zotrvanie oboch alebo jedného z nich neprichádza do úvahy? Nie, pretože kým sa neuskutoční spomínané stretnutie s Florentinom Pérezom, definitívne rozhodnutie nepadne, rovnako ako v prípade Benzemu v minulej sezóne.

Na tomto stretnutí hráči aj klub predložia argumenty „pre“ a „proti“ a rozhodnutie bude prijaté v atmosfére vzájomného porozumenia, bez akéhokoľvek rozkolu.

Z čisto futbalového hľadiska Chorvát a Nemec dokázali, že majú vždy tú jedinečnú schopnosť rozhodovať o osude zápasov, a keby bolo na Carlovi Ancelottim, obaja by dostali nové zmluvy a akceptovali by svoje úlohy. Pohľad na oboch v madridskej šatni prináša Talianovi istý pokoj.

Kroos verejne priznal, že sa stále nerozhodol, alebo to aspoň ešte oficiálne neoznámil. Jeho gestá po stretnutí s Bayernom by mohli naznačovať, že toto mohol byť jeho posledný veľký večer na Santiago Bernabéu.

Na druhej strane sa zdá, že Modrić sa so svojou predstavou byť nespochybniteľným hráčom základnej jedenástky prikláňa k inej interpretácii. A síce – Carletto dokázal dať Lukitovi pocit dôležitosti. Riešenie tejto hádanky by malo prísť v najbližších dňoch.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x