Domov Novinky Oplatí sa Borussii prehrať finále s Realom? Je to blbosť!

Oplatí sa Borussii prehrať finále s Realom? Je to blbosť!

Internetom sa v týchto dňoch šírila informácia, že pre Borussiu Dortmund by bolo výhodné prehrať finále Ligy majstrov, pretože by potom od Realu Madrid dostala viac peňazí ako bonus vyplývajúci z prestupu Judea Bellinghama. Aká je pravda? Samozrejme je to klamstvo!

Autor: Marek Varga
0 komentár

Virálne sa šírilo: „Ak Borussia Dortmund vyhrá Ligu majstrov, dostane od UEFA 20 miliónov eur. Ak Borussia Dortmund prehrá finále Ligy majstrov, dostane od Realu Madrid 25 miliónov eur ako bonus za prestup Judea Bellinghama. Pre Borussiu Dortmund stojí za to prehrať finále Ligy majstrov.“

Samozrejme, v praxi tieto informácie nie sú pravdivé. Počnúc čiastkami za víťazstvo v Lige majstrov dostanú obaja finalisti za účasť na zápase vo Wembley 15,5 milióna eur.

Ide o garantovanú sumu pre každý klub a víťaz získa navyše 4,5 milióna eur. Okrem toho sú tu aj následné prémie za Európsky superpohár: 3,5 milióna eur za účasť vo finále a 1 milión eur za víťazstvo.

Celkovo tak víťaz júnového finále dostane za účasť vo finále 15,5 milióna eur a navyše si môže zarobiť 9 miliónov eur. Navyše v decembri si tento tím ešte zahrá finále Interkontinentálneho pohára, no sumy za toto finále organizované FIFA ešte neboli zverejnené.

Čo sa týka sumy za prestup Judea Bellinghama, Borussia Dortmund v správe svojim akcionárom potvrdila, že Angličana predala za 103 miliónov eur a navyše boli bonusy za dosiahnuté ciele až do výšky 30 % základnej prestupovej sumy, t. j. približne 30,9 milióna eur.

O presnom rozdelení týchto prémií bolo doteraz málo informácií, no po spomínanej virálnej informácii ohľadom finále Ligy majstrov vec prešetroval nemecký Sky Sport.

Patrick Berger uvádza, že Borussia dostane ďalších 10 miliónov eur za úspechy Bellinghama v Reale Madrid. Do celkových bonusov pre BVB okrem zápasov a gólov hráča patria aj tímové ciele za šesť rokov zmluvy s Realom, ako napríklad šesť postupov do Ligy majstrov, dva majstrovské tituly Španielska a jeden triumf v Lige majstrov.

A akú hodnotu bude mať pre BVB Judova potenciálna výhra v londýnskom finále? Berger odhaduje, že je to približne 4-5 miliónov eur, určite nie viac ako 5 miliónov eur. Ak teda Los Blancos zvíťazia vo finále Ligy majstrov, náklady na prestup Bellinghama sa po tejto sezóne zvýšia na približne 118 miliónov eur.

Preto je táto virálna informácia, že je pre Borussiu výhodnejšie prehrať lož a ​​žiadne uvedené čísla, ktoré sa šírili internetom nie sú pravdivé.

V prvom rade, bonus za výhru Judea s Realom bude približne 5 miliónov eur a v prípade výhry BVB dostane od UEFA prémiu 4,5 milióna eur plus istý príjem 3,5 milióna eur za účasť v Superpohári.

Samozrejme, niekto si môže povedať, že pre BVB sa oplatí prehrať, pretože nemusí vyplácať hráčom bonusy a Real Madrid čiastočne pokryje stratené bonusy od UEFA za víťazstvo prestupom Judea, ale presne to isté možno pripísať aj Realu Madrid: ak Real prehrá, nebude musieť vyplácať bonusy hráčom (len za Ligu majstrov môžu dosiahnuť milión eur na hlavu) alebo doplácať Borussii.

Niet však pochýb o tom, že 1. júna budú hrať o víťazstvo oba tímy, pretože sláva presahuje všetky tieto výpočty a virálna lož má len poškodiť imidž oboch tímov.

zdroj: realmadryt.pl

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x