Domov Prestupy „Plán Mbappé“ od Florentina Péreza

„Plán Mbappé“ od Florentina Péreza

Denník MARCA opisuje kroky klubu ohľadom akvizície Kyliana Mbappého po tom, čo Francúz v máji 2021 odmietol prestúpiť do Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V roku 2022 to nebolo jednoduché, keď mu pár týždňov pred finále Ligy majstrov prestal Kylian Mbappé odpovedať na telefón, zabudol na dres, ktorý mu dal Real Madrid k narodeninám a mnoho ďalších sľubov z predchádzajúcich mesiacov.

Konečná odpoveď prišla 21. mája, keď pár hodín pred oficiálnym vyhlásením Francúz povedal Florentinovi Pérezovi, že zostáva v Paríži.

Pre prezidenta a celé Madridismo to bola veľmi silná rana, no nepochybne ju najlepšie znášal Florentino, ktorý sa po niekoľkých dňoch začal na problém pozerať z inej perspektívy.

Prezident Realu Madrid odložil svoj hnev a začal pracovať na vytvorení čo najlepších podmienok pre budúci prestup Kyliana Mbappého.

V sezóne 2022/2023 sa Los Blancos držali na vedľajšej koľaji a hlavne sa nechceli púšťať do aukcií, ktoré sa mohli konať minulé leto, keď sa PSG od Kyliana dozvedelo, že nevyužije opciu na predĺženie zmluvy do roku 2025.

Hneď ako útočník vyriešil svoj konflikt s Les Parisiens, začal vysielať prvé signály, že Real Madrid čoskoro začne rozhovory s jeho okolím.

Kráľovský tím čakal niekoľko mesiacov a dokonca aj prvé januárové týždne tohto roku, aby vo februári dal všetko do poriadku a zabezpečil prestup, ktorému sa bránili, ale ktorý bol taktiež nevyhnutný vzhľadom na túžby oboch strán.

Po celú dobu sa Real Madrid, keď absorboval to, čo sa stalo v roku 2022, vzdialil od všetkého, čo robil predtým. Klubovou taktikou bolo vyvarovať sa chýb z minulosti a predovšetkým zabezpečiť, aby PSG nezasahovalo a malo čas vyrovnať sa s tým, čo sa už dlho schyľovalo a rýchlo sa blížilo.

V tejto hre už nebolo miesto pre pýchu alebo peniaze. Al-Khelaïfi ani Katar sa už na nič nezmohli. Rovnako ako obnovený tlak Macrona, ktorý mal v roku 2022 veľmi silný vplyv na Kylianovo konečné rozhodnutie zostať v Paríži.

Mbappé si v momente dosiahnutia dohody s Realom Madrid uvedomil, že v roku 2022 už nič nebude ako predtým a že musí prijať určité roly ako nevyhnutnú podmienku, aby sa pripojil k tomuto víťaznému tímu, ktorým bezpochyby je tím pod vedením Carla Ancelottiho.

Na dokončenie tohto príbehu zostáva už len jeden posledný krok po tom, čo Mbappé v piatok večer oficiálne oznámil svoj odchod z PSG. Chýba už len oficiálne oznámenie jeho príchodu do Realu Madrid, ktoré sa uskutoční v prvý júnový týždeň.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x