Domov Novinky Luka Modrič odohral 100. zápas za chorvátsku futbalovú reprezentáciu

Luka Modrič odohral 100. zápas za chorvátsku futbalovú reprezentáciu

Dispečer stredu poľa Realu Madrid Luka Modrič odohral včera za svoje rodné Chorvátsko jubilejný 100. zápas. Stalo sa tak v domácom zápase I skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska.

Modrič dosiahol tento míľnik počas svojich jedenástich rokov strávených v chorvátskej futbalovej reprezentácii. Za svoju rodnú krajinu debutoval 1. marca 2006 proti Argentíne. Počas svojich 100 zápasov strelil 11 gólov. Zúčastnil sa majstrovstiev sveta v rokoch 2006 a 2014 a na európskom šampionáte hral trikrát – v rokoch 2008, 2012 a 2016.

Svoj stý zápas chcel určite zakončiť výhrou, ale nebolo tomu tak. Chorváti doma prekvapujúco remizovali s Fínskom 1:1. „Šachovnicoví“ vyhrávali od 57. minúty vďaka gólu Mandžukiča, ale domáce tribúny zmrazil v poslednej minúte zápasu hosťujúci Soiri. Najvyrovnanejšia skupina bude tak mať ešte zaujímavé vyvrcholenie. Včerajšie zaváhanie Chorvátska využil Island, ktorý prekvapujúco hladko zvíťazil v Turecku 3:0. Toto víťazstvo ho tak vynieslo na prvú priečku tabuľky o dva body pred Chorvátsko a Ukrajinu. Tieto dve mužstvá majú na konte po 17 bodov. Práve medzi touto dvojicou sa rozhodne o postupujúcom do baráže. Island hrá doma s outsiderom z Kosova, Ukrajina v šlágri o postup hostí doma práve Chorvátsko.