Domov Nezaradené Legendy Realu Madrid zdolali legendy Liverpoolu 4-2

Legendy Realu Madrid zdolali legendy Liverpoolu 4-2

Autor: Marek Varga

Šiesty ročník Corazón Classic Match zožal obrovský úspech. Santiago Bernabéu bol opäť raz plný na tejto akcii charitatívneho zápasu a fanúšikovia si tak mohli vychutnať víťazstvo legiend bieleho baletu.

Zvučné mená legiend oboch klubov prilákali na štadión mnoho divákov. A to všetko pre dobrú vec – finančné prostriedky sa venujú deťom, ktorým hrozí sociálne vylúčenie.

Futbal rozhodne nesklamal. Konečný výsledok 4-2 hovorí za všetko. Liverpool otvoril skóre vďaka Kewellovej hlavičke, ktorému centroval McAteer. O pár minút neskôr to bol opäť McAteer, ktorý prihral Owenovi a ten zvýšil na 0-2.

To však bolo zo strany Liverpoolu všetko. Tesne pred polčasovou prestávkou zahral v pokutovom území rukou Carragher a rozhodca nariadil pokutový kop. Roberto Carlos otestoval sieť brány na Bernabéu a takmer ju roztrhal. Dôležité bolo, že penaltu premenil.

V 50. minúte mal Roberto Carlos opäť možnosť skórovať z penalty. Opäť skoro roztrhal sieť a penaltu premenil, znamenalo to vyrovnanie Realu Madrid.

„Comeback“ bol dokončený v 67. minúte zásluhou Amaviscu. Presadil sa po individuálnej akcii, keď nasadil jasličky jednému z obrancov a prekonal brankára Westervelda. V 82. minúte stanovil na konečných 4-2 Iván Peréz.

Zostavy
Legendy Realu Madrid: Buyo, Salgado, Roberto Carlos, Sanchís, Zidane, Morientes, Seedorf, Karembeu, Fernando Sanz, Solari and Makele. Also taking part were Dudek, Contreras, Rojas, García Cortés, Pavón, Sabido, Congo, Butragueño, Iván Pérez, McManaman, Velasco, Owen a Amavisca.
Legendy Liverpoolu: Dudek, Kvarme, McAteer, McManaman, Fowler, Owen, Harkness, Luis García, Berger, Kewell and Carragher. Also taking part were Westerveld, Jones, Abel Xavier, Henchoz, Rush, Smicer, Morientes, Diao, Thompson, Partridge a Bellamy.

Zdroj: realmadrid.com