Domov Nezaradené La Liga: Granada 0-4 Real Madrid

La Liga: Granada 0-4 Real Madrid

Zostupujúca Granada čakala na Real Madrid v 36. kole La Ligy. Zidane označil tento zápas za ťažký, nakoľko vôbec to nemusela byť výhoda, že Granada už má istý zostup, práve naopak o nič im nešlo.

Papierové predpoklady sa však naplnili už v prvom polčase. Biely balet sa dokázal ujať vedenia už v tretej minúte zápasu zásluhou Kolumbijčana Jamesa Rodrigueza. Morata našiel v 16-tke perfektne Vázqueza, ten následne nabiehajúceho Jamesa, ktorý poslal loptu do odkrytej brány domácich.

James pridal svoj druhý gól v 11. minúte, osamoteného pred bránou Granady ho našiel Fabio Coentrao a James hlavou prekonal brankára Ochou.

Los Blancos pokračovali v efektivite premieňania šancí a ďalším strelcom bol Álvaro Morata. Z pravej strany nabiehajúci Danilo prihrával pred bránu, na loptu si nabehol Morata a strelou z prvej nedal brankárovi žiadnu šancu.

Konečnú podobu prvopolčasového výsledku stanovil opäť Álvaro Morata. Počkal si na loptu na ľavej strane od Asensia, následne sa individuálne presadil cez obrancu Honglu a krásnym spôsobom poslal loptu do siete v 35. minúte.

V druhom polčase mali oba tímy šance, ale gól už nepadol. Z hráčov z lavičky sa do zápasu dostali Benzema, Isco a Mariano.

Real Madrid si tak splnil povinnosť a zo zápasu si odnáša tri body. Teraz sa hráči môžu sústrediť opäť na Ligu majstrov, nakoľko ich čaká odvetný zápas s Atléticom Madrid v stredu 10. mája o 20:45 hod.