Domov Novinky Galatasaray 74-85 Real Madrid Baloncesto

Galatasaray 74-85 Real Madrid Baloncesto

Hráči Realu Madrid Baloncesto urobili veľmi dôležitý krok k postupu medzi najlepších osem tímov Euroligy, keď na jednej z najťažších paluboviek v Európe porazili domáci Galatasaray Istanbul.

Naši hráči sa od začiatku nezamerali na neuveriteľnú atmosféru, nešpekulovali, lebo to nie je ich štýl, ale predvádzali skvelý výkon. Našich prvých sedem bodov strelil Rudy Fernández a jeho a Llullova skvelá obranná hra znamnala, že domácim sa podarilo strelecky presadiť až po štyroch minútach. Prvú štvrtinu naši nakoniec vyhrali o 4 body (16-20) a do druhej postavil Pablo Laso Sergia Rodrígueza, ktorý zápas spravil ešte dynamickejší. Naši si dokázali v istom okamihu vybudovať 9-bodový náskok, ale nakoniec ho Turci dokázali ešte upraviť a do šatní sa išlo za stavu 38-43.

Na začiatku druhého polčasu sa strelecky darilo Bourousisovi, ktorý premenil všetkých svojich päť pokusov, ale nezaostávali ani Llull, či Mirotic. Domáci celok začal pôsobiť neisto a dariť sa prestalo aj dovtedy aktívnemu Arroyovi (52-61). Naši vedeli, že v poslednej štvrtine si musia zachovať svoju obrannú aktivitu a v prvých troch minútach sa im podarilo súpera prestrieľať v pomere 3-9. Darilo sa nám najmä v obrane a duo Llull-Darden predvádzali veľmi podarené protiútoky. Galatasaray sa ešte snažil vrátiť späť do zápasu, no Real si svoj náskok už nenechal zobrať (74-85). Našim najlepším strelcom bol Mirotic, ktorý strelil 18 bodov.

Strelci:

GALATASARAY 74 (16+22+14+22): Arroyo (16), Koksal (0), Hairston (2), Aldemir (2) and Erceg (18) –starting five–; Mensah-Bonsu (2), Akyol (7), Guler (3), Arslan (4), Macvan (11), Atsur (0) and Domercant (9).

REAL MADRID 85 (20+23+18+24): Llull (7), Rudy (14), Darden (7), Mirotic (18) and Bourousis (13) –starting five–; Reyes (6), Martín (-), Slaughter (2), Sergio Rodríguez (13), Mejri (-), Díez (5) and Barreiro (-).