Domov Novinky Finále Euroligy: Real Madrid Baloncesto 86-98 Maccabi Tel Aviv

Finále Euroligy: Real Madrid Baloncesto 86-98 Maccabi Tel Aviv

Real Madrid Baloncesto posledný zápas európskej sezóny nezvládol a podľahol tímu Maccabi v predĺžení.

Bol to celkovo 50. zápas, v ktorom si tieto tímy vzájomne zmerali sily. Finále Euroligy, s 13 titulmi na oboch stranách, začalo v pomalšom tempe. Tímy si prejavovali vzájomný rešpekt, no už čoskoro sa ako produktívnejší tím ukázal práve Maccabi. Po šiestich minútach viedli už 7-13. No potom prišla situácia, ktorá bola identická s tou, zo semifinále. Príchod Reyesa zmenil dynamiku v našej hre a už v 14. minúte bolo skóre 26-15 v prospech Realu. Lasovi zverenci si však nedokázali udržať tento náskok ani do polčasu, do ktorého sa išlo so skóre 35-33.

Po príchode zo šatní sme mohli vidieť boj o každú loptu a len malá chyba mohla rozhodnúť o titule. Táto štvrtina skončila s vyrovnaným skóre 20-20 a do poslednej časti sa išlo za celkového stavu 55-53. Desať napätých minút však o titule nerozhodlo, Realu sa podarilo vyrovnať náskok súpera, ktorý si dokázal nadobudnúť, a o víťazovi muselo rozhodnúť predĺženie (73-73). V tom sa ako najlepší hráč ukázal Rice, vďaka ktorému si Maccabi vybudovalo neprekonateľný náskok. Hráčom Realu však určite nie je čo vyčítať, lebo bojovali až do konca. Našim najlepším strelcom bol Sergio Rodríguez s 21 bodmi (86-98).