Domov Novinky Baloncesto zdolalo Oklahomu City Thunder 142-137. Hrdinom opäť Sergio Llull

Baloncesto zdolalo Oklahomu City Thunder 142-137. Hrdinom opäť Sergio Llull

Basketbalový tím Realu Madrid v posledných sezónach píše najúspešnejšiu kapitolu svojej existencie, no stále dokáže prekvapovať.

To, že Real bojuje až do konca vieme, ale včerajší výkon si hráči navždy zapamätajú – dokázali totiž vyhrať proti tímu NBA, Oklahome City Thunder aj keď už po prvej štvrtine prehrávali o 13 bodov. Je síce pravda, že pre tímy NBA príprava len začína a tímy nie sú tak zohraté, no aj napriek tomu sú tímy ďaleko pred tými európskymi. Preto to na tejto výhre nič nezmení.

Hralo sa podľa amerických pravidiel, teda na štyri 12-minútové štvrtiny. Prvú naši nezvládli a prehrali 22-35. Tento náskok si zámorský tím dokázal udržať až do polčasu, no po prestávke začali Los Blancos medzeru v skóre zmenšovať a do poslednej štvrtiny sa išlo už za stavu 87-95. V záverečnej časti sa domáci dostali po šnúre 10-0 dokonca do vedenia (112-111), no 30 sekúnd pred koncom vyhrávali opäť Thunder 119-125. V samom závere Nocioni trafil trojku a pritom ho faulovali, no svoj trestný hod nepremenil. Lopta sa dostala k Llullovi, ktorému zápas opäť náramne vyšiel a ten poslal tímy do predĺženia. V ňom nabudení hráči Realu svoj výkon ešte zlepšili a nakoniec sa mohli tešiť z víťazstva 142-137. Bola to naozaj skvelá noc pre každého basketbalového fanúšika v Barclayard Center, ale aj pred televízormi.

REAL MADRID 142 (22+28+37+39+16): Llull (22), Carroll (24), Rudy (11), Thompkins (16), Ayón (6); Draper (0), Doncic (3), Nocioni (16), Taylor (5), Maciulis (6), Reyes (2), Randolph (12), Suárez (0), Hunter (19).
OKLAHOMA CITY THUNDER 137 (35+30+30+31+11): Oladipo (34), Westbrook (18), Roberson (6), Sabonis (7), Adams (7); Morrow (8), Price (-), Singler (5), Kanter (29), Ilyasova (11), Abrines (12), Huestis (0).