Domov Historické okienko SPÄŤ KU DŇOM: Real Madrid 4:3 Espanyol (12.5.2007)

SPÄŤ KU DŇOM: Real Madrid 4:3 Espanyol (12.5.2007)

Autor: Michal
1 komentár

Sezóna 2006/2007 sa chýli ku koncu. Do konca súťaže ostáva 5 kôl, a Real Madrid aktuálne na druhom mieste tabuľky hostí na domácom ihrisku Espanyol Barcelona. FC Barcelona má na čele súťaže náskok dva body.

Zostava Realu Madrid

Casillas – Cicinho, Ramos, Cannavaro, Carlos – M.Diarra, Emerson, Guti – Higuain, Nistelrooy, Raul

Trénerom tímu bol talian Fabio Capello.

Striedania:
46´Helguera – Cicinho
46´Reyes – Guti
90´ M.Torres – Raul
Priebeh zápasu

Real nastupoval pochopiteľne ako favorit. Od začiatku zápasu sa snažil diktovať tempo hry. Avšak nevyhol sa chybám.

15´minúta 0:1

Po štvrťhodine hry Sergio Ramos prihrávkou našiel na polovici ihriska Cannavara, ten si však loptu neprebral práve najlepšie a nedokázal ju udržať na svojich kopačkách. Hráči Los Blancos boli na súperovej polovici s výnimkou Ramosa so Cicinhom. Hostia to využili a rozbehli bleskurychlý protiútok traja proti dvom.
Cicinho v snahe vystaviť súpera do ofsajdu celú situáciu útočiacim hráčom uľahčil. S tejto pozície už Real nedokázal vykľučkovať a Iker bol prikrátky na pokus Waltera Pandianiho.

26´minúta 0:2

Real pochopiteľne nemenil nič na svojej hre a ďalej sa snažil útočiť. Tentokrát hostia prerušili akciu pred vlastným pokutovým územím, no znova vyrazili do rýchlej kontry. Po dvoch kolmých prihrávkach už sa rútil po pravom krídle Rufete, Sergio Ramos jeho rýchlosti nestačil a nechal ho odcentrovať. Pretiahnutý center mieril na zadnú žrď kde si lopta znova našla Pandianiho ktorý ju volejom poslal za Ikerov chrbát.

30´minúta 1:2

Real sa predsalen dočkal gólu ktorý ich aspoň na chvíľu upokojil a dodal potrebné sebavedomie. Guti poslal prízemnú kolmicu na Raúla, ten si vymenil miesto s Carlosom a z ľavého krídla poslal center ktorý práve Roberto Carlos hlavou podvihol ponad brániaceho hráča priamo na kopačku Van Nistelrooya.

Ruud sa v týchto pozíciach nezvykol mýliť a nepomýlil sa ani tentokrát. Real bol späť v hre.

34´minúta 1:3

Optimizmus realu dlho nevydržal. O 4 minúty neskôr sa Walter Pandiani na poslednú chvíľu šikovne vyhol ofsajdu a ostal osamotený v strede pokutového územia Los Blancos. Uruguajský kanonier po priťuknutí od spoluhráča prvým dotykom nasmeroval loptu od žrde za chrbát Ikera Casillasa. Nastrielal tak hattrick v rozpätí 19 minút a hráči Realu Madrid mali v šatni rozhodne o čom premýšľať.

Ťažko povedať čo sa v šatni dialo. Isté je že Fabio Capello svoj tím rozhodne nechválil. Nech už to bolo čokoľvek, zabralo to. Los Blancos nastúpili ako vymenený.

49´minúta 2:3

Po prestávke Real Madrid zapol na vyšší prevodový stupeň a do útoku zavelil Roberto Carlos. Na polovici ihriska prevzal loptu a po tom čo s ňou prešprintoval pár metrov poslal presný prízemný center na Van Nistelrooya ktorý ho pätičkou prehodil na Raúla. Kapitán nezaváhal, hrudníkom si posunul loptu pred seba a druhým dotykom prepálil Kameniho.

Real mal však pred sebou stále kopec práce. V hre bol ligový titul.

57´minúta 3:3

Los Blancos po prestávke v priebehu 12 minút zmazali manko súpera. Higuaín naháňal vysokú loptu v súboji zo súperovým stopérom. Situáciu sa snažil vyriešiť vybiehajúci Kameni ktorý na hranici pokutového územia vyrazil loptu pred dobiehajúcou dvojicou. Pri tomto zákroku sa však zrazil so spoluhráčom a loptu netrafil ideálne, než sa stihol vrátiť do bránky Reyes už oslavoval gól na 3:3. U odrazenej lopty bol ako prvý a z hranice šestnástky ju vonkajším priehlavkom svojou silnejšou ľavou nohou upratal do opustenej bránky hostí.

Rýchle vyrovnanie však paradoxne zobralo Realu vietor z plachiet. Domáci sa znova začali trápiť a už to vyzeralo že sa remontadu dokonať nepodarí.

89´minúta 4:3

Blížil sa koniec zápasu a Raúl poslal po krídle pridlhú prihrávku na Higuaína. Obranca bol pri lopte skôr a vyzeralo to na stratenú loptu. Mladý Argentínčan sa však nenechal odradiť v sklze o loptu zabojoval. Napokon sa mu ju podarilo čistým spôsobom získať a rozbehnúť akcii ktorá skončila rozhodujúcim gólom. Poslal loptu na Reyesa a pokračoval v pohybe po krídle, Reyes mu skvelou časovanom prihrávkou za chrbát obrany loptu vrátil a Gonzalo Higuaín v sklze prepálil Kameniho.

Tribúny pochopiteľne vybuchli radosťou, a tá mohla byť v srdciach fanúšikov ešte väčšia keď nasledujúci deň Barcelona nedokázala poraziť Betis a rozišla sa s ním po výsledku 1:1. Real sa tak pri rovnosti bodov vďaka lepším vzájomným zápasom (2:0 a 3:3) vyšvihol na čelo súťaže.

V predposlednom kole si to Los Blancos ešte skomplikovali, keď stratil body po remíze 2:2 na ihrisku Zaragozy. Našťastie v súbežne hranom zápase na Camp Nou sa zrodil na vlas rovnaký výsledok. Súper FC Barcelony bol práve Espanyol.

Aby toho nebolo málo, hráči Los Blancos nešetrili srdcia svojich fanúšikov ani v poslednom kole. Po prvom polčase na domácom ihrisku prehrávali s Mallorcou 0:1. V 66´minúte nahradil Davida Beckhama, Jose Antonio Reyes, a stal sa hrdinom zápasu. Vďaka jeho dvom gólom (tretí gól bol vlastný, konečný výsledok 3:1)Real znova otočil výsledok zápasu a dokráčal k ligovému titulu.

zdroj: flashscore.sk