Domov Historické okienko SPÄŤ KU DŇOM: Real Madrid 8:0 Levante (22.10.2010)

SPÄŤ KU DŇOM: Real Madrid 8:0 Levante (22.10.2010)

Autor: Michal
0 komentár

Dva dni pred štedrým večerom čakal Real Madrid zápas  Copa del Rey proti Levatne. Los Blancos  nastúpili v dobrej nálade a svojim fanúšikom predviedli nezabudnuteľné predstavenie.

Zostava Realu Madrid

Casillas – Lassana Diarra, Albiol, Pepe, Marcelo – Di María, Granero, Xabi Alonso, Ozil – Ronaldo, Benzema

Striedajúci hráči :

Alváro Morata, Pedro León, Mahamadou Diarra

Priebeh zápasu

Real začal aktívne a už v druhej minúte mohol ísť do vedenia. Po krásnej kombinačnej akcii tria Benzema, Di María a Ronaldo sa vo veľkej šanci ocitol prvý menovaný. Karim nemieril presne, no vyslal signál fanúšikom že sa majú na čo tešiť.

6´minúta 1:0

Benzema si napravil chuť o pár minút neskôr. Madridčania dobre presovali na polovici ihriska a prinútili Levante prihrávať dozadu. Prihrávku na stopéra však prečítal pozorný Benzema. Karim sa zmocnil lopty, prvým dotykom nasadil jasličky stopérovi hostí a trielil po krídle. Následne odvážne vletel s loptou do pokutového územia kde v súboji jeden proti jednému dokonale vytancoval obrancu Levante a na jeho zakončenie bol Munua krátky.

10´minúta 2:0

Benzema vysunul po krídle Ronalda ktorý mal aj vďaka pádu brániaceho hráča dostatok priestoru. Cristiano mal čas zvoliť najlepšie riešenie a poslal loptu pred bránu na Ozila. Mesut si prebral prihrávku do protipohybu brankára a poľahky zakončil do odkrytej brány.

O pár minút neskôr si postavil loptu k exekúcii priameho kopu Ronaldo, a Munua mal čo robiť aby jeho pokus vytiahol na rohový kop. Hostia si však dlho nevydýchli. Center Meusta Ozila našiel hlavu Cristiana Ronalda. Jeho hlavička putovala do malého vápna k nohám Xabiho Alonsa. Španiel bol však tiesnený a jeho zakončenie mierilo vysoko nad.

V 30´minúte to na seba vzal Di María, a po vzore Arjena Robbena si naviezol loptu od postrannej čiary na stred pokutového územia odkiaľ vyskúšal svoje štastie. Jeho krásna akcia však skončila prudkou no nepresnou strelou.

32 ´minúta 3:0

Di María po neúspešnom streleckom pokuse nevešal hlavu. O pár chvíľ neskôr poslal kolmicu na Karima Benzemu. Obranca prudkú prihrávku nezachytil, a Karim mal pred sebou voľnú cestu k súperovej bráne. Francúz nezaváhal, obišiel vybiehajúceho brankára a s prehľadom zakončil.

45´minúta 4:0

V závere polčasu sa dočkal aj Cristiano. Marcelo poslal loptu po krídle na Karima Benzemu, ten znova zvládol súboj s obrancom na výbornú a bežal osamotený po krídle. Obrana hostí bola rozhodená a Karim mal jednoduchú pozíciu. Dostatok času a priestoru a pred prázdnou bránou nabiehajúceho osamoteného Ronalda. Karim nemal nad čím premýšľať, poslal mu prihrávku ako na zlatom podnose a Cris ponuku neodmietol. Poľahky upratal loptu do siete.

69´minúta 5:0

V 69´minúte sme sa dočkali ďalšej akcie ktorá niesla známky exhibície. Pepe poslal dlhý pas na Di Maríu. Argentínčan na seba natiahol dvojicu obrancov, čím sa otvoril priestor Benzemovi. Di María následne nádherným jemným oblúčikom prehodil spomínanú dvojicu a poslal Karima do šance. Benzema nemenej elegantným oblúčikom prvým dotykom preloboval pre zmenu bezmocného brankára a spečatil svoj hattrick.

72´minúta 6:0

Ďalšia dlhá lopta a opäť v akcii Ángel di María. Motorová myš Realu Madrid sa opäť raz rútila po krídle. Tento raz to vzal znova na seba a pokúsil sa obísť brankára. Lopta mu ostala mierne pod nohami a tak Munua stihol zasiahnuť. Di María však o loptu neprišiel. Dobehol ju a okamžite vrátil pod seba na Ronalda. Tomu nikto nemusel radiť čo s ňou. Po rýchlom spracovaní namieril do horného rohu brány a bolo vymaľované.

74´minúta 7:0

Len dve minúty po svojom druhom góle Ronadlo napodobil Karima Benzemu a zaknihoval hattrick. Bol to práve Karim kto si pripísal asistenciu pri ďalšom Ronaldovom góle.

Rozbehnutý Cristiano si s Benzemom narazil a krásnu akciu zakončil strelou bez prípravy na vzdialenejšiu žrď. Ronaldo mieril presne a brankár bol opäť bez šance.

Po tomto góle sa na trávnik dostali Mahamadou Diarra a Pedro León. Už predtým sa na ihrisko dostal aj mladík Alváro Morata.

89´minúta 8:0

A boli to práve dvaja náhradníci ktorý sa postarali o gólovú bodku za stretnutím. Di María našiel na hranici pokutového územia Moratu, ktorý sa skvele uvoľnil okolo dvoch hráčov a zakončil. Munua jeho strelu za svoj chrbát nepustil, no vyrazil ju len na nohy Pedra Leóna, ktorý už nemal problém ju povedľa ležiaceho brankára zasunúť do siete.

Los Blancos si z chuti zastrieľali a pripravili tak fanúšikom predčasný vianočný darček.

 

 

 

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x