Domov Historické okienko SPÄŤ KU DŇOM: Real Madrid 7:1 Osasuna (06.11.2011)

SPÄŤ KU DŇOM: Real Madrid 7:1 Osasuna (06.11.2011)

Autor: Michal

Real Madrid na domácej pôde hostil Osasunu a úvodnému hvizdu zápasu predchádzalo Ronaldovo predstavenie zlatej kopačky domácemu publiku. Táto udalosť predznamenala koncert bieleho baletu a samotného Cristiana.

Zostava Realu Madrid

Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos,  Coentrao – Khedira, Ozil, Alonso – Ronaldo, Higuaín, Di Maria

Striedania:

49´ Benzema – Di Maria

67´ Sahin – Khedira

67´ Callejon – Ozil

Priebeh zápasu

Po úvodnom oťukávaní sa o slovo prihlásil fenomenálny Cristiano Ronaldo a rozbehol nezastaviteľnú lavínu.

23´minúta 1:0

Nenápadná akcia. Arbeloa z polovice ihriska rozbehol útok prihrávkou na Cristiana. Portugalčan len priťukol loptu Di Mariovi na krídlo a upaľoval do pokutového územia. Angel Di Maria poslal nadýchaný center na hlavu Cristiana, ktorý si poradil, tak ako je uňho zvykom. Zápas nabral očakávaný smer.

31´minúta 1:1

Hostia dokázali na vedúci gól rýchlo odpovedať. Rozhodca odpískal štandardnú situáciu pár metrov pred pokutovým územím Los Blancos. Domácim sa verdikt nepáčil a zatiaľ čo diskutovali s rozhodcom, Raul Garcia rýchlo rozohral na Baldeho ktorý prekonal Ikera Casillasa a nachvíľu tak vrátil hosťom nádej.

34´minúta 2:1

Real sa nenechal rozhodiť a do vedenia sa znova dostal len po troch minútach hry. Rohový kop Mesuta Ozila preletel celým pokutovým územím. Na opačnom krídle si ho našiel Angel Di Maria a pripísal si druhú asistenciu v zápase. Tentokrát loptu posadil na hlavu Ronaldovho krajana Pepeho, a ten takisto nezaváhal.

40´ minúta 3:1

V 40´minúte ukázal svoju individuálnu kvalitu na krídle Meust Ozil. Svojím driblingom zamestnal hneď trojicu hráčov, následne loptu zasekol a vrátil na hranicu vápna Di Mariovi. Angel šikovnou prihrávkou prestrčil na Gonzala Higuaína a pripísal si tak aj tretiu asistenciu u tretieho gólu Blancos. Gonzalo sa jednoduchou kľučkou zbavil brániaceho hráča a strelou na vzdialenejšiu žrď  nedal brankárovi šancu.

Real mal v hre jasnú prevahu, polčas zakončil so 70% držaním lopty.

54´minúta 4:1, červená karta

Vo veľkej pohode hrajúci domáci sa do svojho súpera pustili bez rešpektu aj po polčasovej prestávke. V 54´minúte Ronaldo vyzval prihrávkou do behu Ozila. Mesut si v pokutovom území prebral loptu a vzápätí bol zostrelený Satrusteguim. Nasledovala penalta a po druhej žltej karte pre hosťujúceho hráča aj karta červená.

Loptu si na biely bod postavil Ronaldo a pripísal si druhý gól v zápase.

58´minúta 5:1

Len 4 minúty po druhom góle Cristiano Ronaldo strelil aj tretí, a zaknihoval tak jeden z mnohých hattrickou vo svojej kariére. Real obliehal pokutové územie hostí, do šestnástky lietal jeden center za druhým, až napokon Alvaro Arbeloa našiel hlavu Cristiana Ronalda na hranici malého vápna. Brankár bol bezmocný.

63´minúta 6:1

Fábio Coentrao pri ďalšom útoku ťahanom po krídle nasadil jasličky brániacemu hráčovi a poslal ďalší z mnoho centrov do pokutového územia. Lopta smerovala na hlavu Cristiana Ronalda, avšak ešte pred ním ju stihol podvihnúť stopér hostí. Ronaldo na ňu tým pádom síce nedosiahol, no nanešťastie pre Osasunu doputovala na zadnú žrď k osamotenému Benzemovi. Brankár pohotovou reakciou sťažil Karimovi zakončenie, dokonca si siahol na loptu, no zabrániť jej v ceste do siete už nedokázal.

81´minúta 7:1

Hostia demotivovaní výsledkom pôsobili miestami bezradne. V 81´minúte pri pokuse o rozohrávku z vlastnej polovice vplyvom presingu hráčov Realu prišli o loptu v nebezpečnom priestore, 30 metrov od brány. Alvaro Arbeloa dobre čítal hru, okamžite napadal hráča na ktorého smerovala prihrávka a loptu získal.

Pred sebou mal Karima Benzemu ktorý si našiel miesto medzi stopérmi. Arbeloa mu poslal skvelú prihrávku, ktorú Karim nemusel ani spracovávať, jednoducho si ju pustil pred seba a pohotovo zakončil. Benzemov druhý gól bol bodkou za ďalším krásnym stretnutím v histórii Los Blancos.