Domov Nezaradené Real Madrid víťazom ďalšieho turnaja, hrdinom Casilla

Real Madrid víťazom ďalšieho turnaja, hrdinom Casilla

Autor: Marek Varga

Real Madrid zaznamenal s AC Miláno bezgólovú remízu 0-0 v riadnom hracom čase a tak sa o víťazovi turnaja International Champions Cup muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele.

Hralo sa v obrovskej horúčave, bolo až 37 stupňov a zároveň vlhkosť vzduchu označovala tiež hodnota vyšších čísiel. V prvom polčase mali viac z hry hráči bieleho baletu, ale AC bolo veľmi dobre organizované.

Najväčšiu šancu mal Cristiano Ronaldo v 20. minúte, ale s jeho strelou zo stredu si Diego Lopez dokázal poradiť.

Na druhý polčas sa Rafa Benítez rozhodol vykonať päť zmien. Z ihriska odišli Varane, Benzema, Navas, Vázquez, Modrić a nahradili ich Isco, Ramos, Casilla, Kroos a Jesé. Práve Kroos a Jesé boli ústrednými postavami druhého polčasu, čo sa týka vytváraní si šancí.

Bieli zapli na vyššie obrátky a niekoľko šancí si vytvorili najmä vďaka Ronaldovi, Baleovi a Iscovi. AC malo tiež nejaké nebezpečné momenty, najmä nový hráč tímu Bacca bol nebezpečný.

Počas 90 minút nepadol ani jeden gól a tak sa o vítazovi celého turnaja muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele, ktorý si môžete vychutnať vo videu. Hrdinom sa stal Kiko Casilla a tak Real Madrid zaznamenal víťazstvo na turnaji aj v Číne.

Zdroj: realmadrid.com