Domov Zápasové spravodajstvo La Liga: Po prvom kole lídrom Real Madrid

La Liga: Po prvom kole lídrom Real Madrid

2 komentáre

Sme po prvom kole La Ligy. Môžeme konštatovať, že skončilo bez väčších prekvapení.

Aj napriek búrlivému letu a odchodoch niektorých kľúčových hráčov je forma najlepšej „štvorky“ stabilná.

Všetky tieto tímy svoje zápasy vyhrali a obsadili prvé štyri miesta v tabuľke. Valencia dokázala doma poraziť Getafe a tak je na piatej priečke. Otázne je, či si netopieri budú vedieť dlhodobo udržať formu…

Najviac gólov nastrieľali Real s Barcelonou, zhodne po štyri. Real porazil Deportivo Alavés vonku 1-4 po skvelom druhom polčase celej ofenzívy a Barcelona zvíťazila doma 4-2 s Realom Sociedad po dvoch góloch Braithwaitea.

Zaujímavý bol aj zápas Celty s Atléticom, pretože oba tímy mali početné množstvo šancí. Ak by sa Iagovi Aspasovi darilo lepšie, mohli majstrovi uchmatnúť body.

Nedeľa sa ukončila zápasom Sevilly s Rayom Vallecano, kde sa „preslávil“ Luca Zidane mimoriadne nepremysleným zákrokom a červenou kartou už v 16. minúte. Lopeteguiho zverenci nemali zľutovanie a vyhrali 3-0.

zdroj: flashscore.sk

Videli sme aj veľa remíz. Body si rozdelili tímy Malorka a Betis, Cádiz a Levante, Osasuna a Espanyol, Villarreal a Granada, ako aj Elche a Athletic.

Pozitívnou vecou je určite návrat fanúšikov na tribúny. Práve to nám počas prenosov z minulej sezóny chýbalo najviac.