Domov Nezaradené La Liga: V madridskom derby sa body delili po remíze 1-1

La Liga: V madridskom derby sa body delili po remíze 1-1

Bieli začali zápas ako z veľkej knihy futbalu. Držali loptu viac na svojich kopačkách a hrali aktívnejšie smerom dopredu. Vyplatilo sa im to v 9. minúte, kedy sa krásne na pravej strane presadil Dani Carvajal, presným centrom našiel Benzemu a ten svojim 6. gólom v sezóne otvoril skóre madridského derby. Real vyhrával 0-1!

V 21. minúte sa zavinil v pokutovom území faulom Sergio Ramos a rozhodca to posúdil ako penaltu. Ramos bol „odmenený“ žltou kartou a Griezmann mohol vyrovnať stav stretnutia. Neuveriteľne sa vyznamenal Keylor Navas a potvrdil svoju famóznu formu. Zneškodnil penaltu a podržal tak svoj tím! Vamos Keylor!

Nepríjemný pohľad sa v 40. minúte naskytol na Carvajala, ktorý dal jasne najavo, že potrebuje z ihriska za pomoci nosidiel. Nakoniec to zvládol po svojich, ale bol striedaný Alvarom Arbeloom. Do prestávky sa už stav nemenil.

Zdroj: realmadrid.com

Druhý polčas začal z oboch strán vo vysokej intenzite. Tempo hry však postupom času upadlo. Hra bola v druhom polčase vyrovnanejšia, stále však Real Madrid držal loptu viac ako Atlético.

Vyloženejšie šance si hráči nevypracovali ani na jednej strane. S výnimkou 83. minúty, kedy sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Vietta. Madridistom zostávalo približne desať minút na to, aby sa opäť dostali do vedenia.

Hra sa na konci vyostrila, niet sa čomu čudovať, v zápase padlo až desať žltých kariet. V nadstavenom čase sa do sľubnej šance dostal Jackson Martinez, ale Keylor Navas opäť vytiahol zázračný zákrok. Gól v zápase už nepadol a preto sa body delili.

Hráčov čaká reprezentačná prestávka a preto sa najbližší zápas odohrá 17. októbra na Santiago Bernabéu s Levante.