Domov Nezaradené Kanárikovi sa bod málil

Kanárikovi sa bod málil

Do cesty belaťákom sa v štvrtom kole postavilo mužstvo KESTAV. V tíme halamadrid došlo k viacerým zmenám. Vynútenou bola absencia základného kameňa doposiaľ labilnejšej obrany Igora Milichovského, ktorého skolila nepríjemná viróza. Po odporúčaní klubového lekára ostal v posteli. Jeho miesto v tíme zaujal veľký fanúšik los blancos Begányi. Do zostavy sa vrátil Peťo Hojnoš, pričom doterajší brankársky post vymenil za pozíciu forwarda. Otváraciu štvorku obstarali Kanárik, Biák, Tomáš Milichovský a už stabilný člen základu, stále sa hľadajúci Mojsej.

Už úvodné minúty zápasu ukázali výraznú zmenu v postoji hráčov halamadrid k zápasu. Z každého z hráčov sršala pozitívna emócia a záujem bodovať. Hráči predviedli „Mourinhovský“ výkon, keď precíznym bránením nepúšťali súpera do vážnejšieho zakončenia a naopak vyrážali do rýchlych brejkov. Viaceré z nich volali po góle. Hlavne šanca Hojnoša po ukážkovom výhode jeho brata, keď náš útočný klenot osamotený pred súperovým brankárom nemal dostatočný pokoj na svojich halovkách. V podobnej situácie sa ocitol aj Kanárik, ale zbytočným špekulovaním sa dostal mimo ideálnej streleckej pozície a jeho krkolomné zakončenie nemohlo brankára hostí ohroziť. Vysoký štandard si aj v tom zápase udržiaval ochranca našej svätyne Rado Hojnoš. Brejku súpera 2 na 1 pokojným spôsobom, jemu vlastným, zabránil. Aktívny spôsob bránenia našich hráčov si vyžiadal svoju daň v podobe faulov. V 14 minúte po 6-tom akumulovanom faule z našej strany nasledoval pokutový kop. Na radosť fanúšikov halamadrid hráč KESTAV svoju pozíciu nezvládol a jeho strela smerovala mimo bránky. V 17 min. sa do brejku dostal agilný, strelecky disponovaný Tomáš Milichovský, ktorého obstreľovačka len opečiatkovala ľavú žrď KESTAV.

Ani v druhom polčase chlapci v bielom neustúpili z nastúpeného trendu. Pozorným bránením eliminovali aktivitu súpera. Slabšiu chvíľku v doterajšom pôsobení za Madridčanov si v 5 min. druhého polčasu vybral Rado Hojnoš, ktorého nezmyselné vybehnutie znamenalo zmenu skóre 0:1. Statočné srdcia, podobné „Wiliamovi Wallacovi“ prezentovali naši chlapci aj za nepriaznivého stavu. Rýchle nohy Šándora donútili brankára súpera uchýliť sa k nechutnej kĺzačke, ktorú rozhodca správne ocenil červenou kartou. Nasledovala dvojminútová presilovka. Túto hernú situáciu sme síce gólovo nezavŕšili, ale veľkým tlakom sme súpera donútili ku chybám. Tá najväčšia prišla po filigránskom rozohraní autu Biákom, keď hráča súpera okrem klamania telom nachytal vysokou rotáciou lopty, ktorú si súper sám vrazil do bránky, 1:1. Gól vlial do našich radov ešte viac entuziazmu, ktorý gradoval v záverečnej minúte, keď inak  spravodlivý rozhodca z nepochopiteľných dôvodov neodpískal jasnú ruku súpera pri strele smerujúcej do siete KESTAV. Následná strela Šándora len obtrela žrď bránky. Frustráciu z rozhodnutia rozhodcu nezvládol Kanárik a na záver stretnutia bol ocenený zbytočnou žltou kartou.

Na tomto výkone treba stavať. Spĺňal atribúty prvej futsalovej ligy. Príkladná bojovnosť, dodržiavanie Dumasovského hesla: „Jeden za všetkých, všetci za jedného.“ nám zaručila prvý bod do tabuľky. Ešte nevychladnutý Kanárik po zápase bilancoval: „Po vynikajúcom výkone v obrane sme kľudne mohli získať 3 body. Škoda neodpískanej penalty v záverečnej minúte.“