Domov Novinky FIATC Joventut 68-72 Real Madrid Baloncesto

FIATC Joventut 68-72 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid prepísal históriu, keď porazil FIATC Joventut a získal tak 24. po sebe idúce víťazstvo. Starý rekord (23 víťazstiev v rade) sa datoval do sezóny 1960/61.

Oba celky do zápasu vybehli vo vysokom tempe, pričom vedenia sa ujali naši hráči (0-5), ale hostia okamžite odpovedali (7-5). Celá prvá štvrtina bola ako na hojdačke a striedali sa chyby v obrane na oboch stranách (12-16). V druhej štvrtine sa však Realu podarilo obranu zlepšiť a Sergio Rodríguez viedol svoj tím k prvému výraznejšiemu náskoku (14-26). Joventut však ešte do konca polčasu stihol tento bodový rozdiel znížiť (29-36).

V tretej štvrtine začali lepšie domáci a Los Blancos trvalo takmer päť minút, kým sa vrátili späť do zápasu. Trojka Sergia Llulla bola ale katalyzátorom, ktorý odštartoval šnúru 0-8, ktorú naši hráči zvládli za jeden a pol minúty a za chvíľu bol náskok opäť dvojciferný (36-47). Real sa potom snažil bez väčších chýb ubrániť víťazstvo na palubovke súpera a to aj napriek obrovskej snahe hráčov Joventutu. Real Madrid Baloncesto tak dosiahol na nový historický rekord s 24. výhrami v rade. Najlepším strelcom bol Sergio Rodríguez s 21 bodmi.

Strelci:

FIATC JOVENTUT 68 (12+17+10+29): Vives (4), Joseph (14), Kirksay (13), Shurna (6), Savané (12); Llovet (1), Miralles (4), Cochran (9), Ventura (5), Barrera (0), Caven (-), Suárez (-).

REAL MADRID 72 (16+20+13+23): Llull (9), Rudy (13), Darden (5), Mirotic (9), Bourousis (4); Draper (0), Reyes (4), Sergio Rodríguez (21), Carroll (3), Díez (-), Slaughter (0), Mejri (4).