Domov Nezaradené FC Barcelona – Real Madrid 1:3. Po skvelom druhom polčase vynikajúca pozícia pred odvetou

Autor: Administrátor

Hráči Realu Madrid sú pred stredajšou odvetou o španielsky Superpohár vo veľmi dobrej východiskovej pozícii.  Zverenci Zinedina Zidana uspeli v prvom meraní síl na Nou Campe 3:1! Po opatrnom prvom polčase sa všetko podstatné udialo v tom druhom – padli všetky góly, ale aj červená karta pre Cristiana Ronalda, ktorý len dve minúty pred tým strelil víťazný gól. Skvelý futbal, krásne akcie, ale aj kontroverzné rozhodnutia hlavného arbitra – také bolo prvé El Clásico v novej sezóne.

Cristiano Ronaldo začal zápas len na lavičke náhradníkov. Vpredu tak operovala dvojica  Bale – Benzema, ktorých podporoval ofenzívne ladený Isco. Prvý polčas sa začal takticky zo strán oboch mužstiev, nikto nechcel ako prvý urobiť chybu. Barcelona mala prvý polčas väčšie držanie lopty, ale nič jej to nebolo platné. Prvú väčšiu príležitosť si vytvorili domáci, v 10. minúte však Navas nemal problémy chytiť Suárezovu strelu, ktorá smerovala doprostred brány. Prvá veľká príležitosť na skórovanie sa bielemu baletu naskytla v 37. minúte, skvelo hrajúci Isco sa pekne uvoľnil a odcentroval do šestnástky na Balea, ter Stegen však bol na mieste a loptu vytlačil na roh. Po prvom polčase tak mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Ten však neplatil už po piatich minútach druhého dejstva, z ľavej strany centroval do šestnástky Marcelo a Piqué si jeho center zrazil do vlastnej brány. Real  Madrid tak skóroval aj v 67. súťažnom dueli v rade. Tento gól zápasu rozhodne prospel. Zvýšiť náskok bieleho baletu mohol už o päť minút Carvajal, Benzema sa pekne naľavo zbavil obrancov súpera a odcentroval, Dani si našiel priestor na zakončenie, ale jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Jordi Alba. Real bol pri chuti a snažil sa streliť druhý gól. Pomôcť tomu mal hlavne Cristiano Ronaldo, ktorý sa na trávnik dostal v 58. minúte. O desať minút neskôr sa na ihrisko dostal aj Marco Asensio, pre ktorého to bol premiérový zápas v súboji o túto trofej. Šancu zvýšiť náskok kráľovského veľkoklubu mal v 72. minúte Marcelo, ale ter Stegen jeho pokus bezpečne kryl. Hlavný rozhodca Ricardo de Burgos Bengoetxea zapískal o päť minút neskôr pokutový kop po Suárezovom páde v šestnástke po strete s Navasom, ktorý dostal aj žltú kartu. Ako však odhalili opakované zábery, Navas sa Suáreza ani nedotkol. Darovanú penaltu bezpečne premenil Messi a začínalo sa odznovu. Remízový stav však nevydržal dlho. Po Iscovej prihrávke sa do úniku dostal Ronaldo, posadil si na zem Piquého a ter Stegenovi nedal žiadnu šancu. Nádherný gól. Ronaldo si po tomto góle vyzliekol dres, za čo dostal žltú kartu. To ani netušil, čo sa stane o dve minúty neskôr. Po ďalšom skvelom pase si výborne nabehol za súperovu obranu a bránený Umtitim spadol v šestnástke. Hlavný rozhodca mu nepochopiteľne ukázal žltú kartu za simulovanie, za čo musel Ronaldo opustiť trávnik. Umtiti bol v jednoznačnom kontakte s Ronaldom. Keď by už hlavný arbiter neodpískal penaltu, to by sa dalo pochopiť, ale žltá karta za „herectvo“ bola absolútne nemiestna. Ani to, že posledných desať minút aj s nadstavením musel hrať biely balet o jedného muža menej, mu nezobralo na odhodlaní a túžbe ubrániť dobrý výsledok do odvety. Ba čo viac, podarilo sa mu ešte raz skórovať. Los Blancos v zápase ukázali, ako sa majú gólovo premieňať brejky. Po strate lopty Barcelony sa jej zmocnili hráči Realu a v prečíslení sa rútili dopredu, Vázquez prihral Asensiovi a ten podobne ako Ronaldo poslal Piquého „na párky“ a krásnou strelou stanovil konečný výsledok. Asensio tak skóroval pri debute za Real Madrid v európskom Superpohári, La Lige, Copa del Rey, Lige majstrov aj španielskom Superpohári. Barcelona sa ešte snažila o skorigovanie výsledku, ale to už neprišlo.

Pred stredajšou odvetou, ktorá má výkop na štadióne Santiaga Bernabéua o 23:00 hod., si Real Madrid vytvoril vynikajúcu východiskovú pozíciu. Zrejme podá kráľovský veľkoklub odvolanie proti červenej karte Ronalda. Uvidíme, ako to dopadne.  Rozhodne tomu však nepridalo jeho strčenie do hlavného arbitra. Tento zápas je však už minulosťou. Po piatich rokoch môže Real Madrid získať španielsky Superpohár, navyše pred vlastnými priaznivcami. Určite sa už každý fanúšik bieleho baletu nevie dočkať odvety a super atmosféry na Santiago Bernabéu. Prvý krok k zisku trofeje Real Madrid urobil. Teraz je na ňom, aby sa vo vynikajúcom svetle predstavil aj v odvete.