Domov Mužstvo Cristiano Ronaldo vstřelil sedm gólů za osm dní

Cristiano Ronaldo vstřelil sedm gólů za osm dní

Kanonýr Bílého Baletu se za posledních osm dní hned sedmkrát prosadil, což je nevídaný jev. Je už vyčerpávající popsat, co dělá Ronaldo v Realu Madrid. Portugalský vzor, nenasytný v každém zápase a trefí se zrovna, když to nejvíce tým potřebuje. Hattrickem v Lize Mistrů sestřelil Galatasarayi a dvakrát se trefil proti Getafe a Elche. Celkem má za prvních sedm zápasů (bez přípravy) devět branek, což je jeho nejlepší vstup do sezóny od roku 2009.

Brankový týden začal Ronaldo 17.9. 2013, v Turecku. Stadion místního týmu viděl krutou porážku domácích. Kdo ji řídil? Samozřejmě Cristiano! Tři branky, z nichž jedna hezčí než druhá. O pět dní později (24.9. 2013) vstřelil Getafe dva góly, vítězství Realu Madrid 4:1. A včera, 25.9. 2013 opět Cristiano skóroval, zase dvakrát. Nejdříve z přímého kopu a následně z penalty. Zajímavé je, že se trefuje spíše v druhém poločase (proti Galatasarayi v 63., 66. a 91., proti Getafe v 33. a 93. a proti Elche v 51. a v 96. minutě).

Cristiano Ronaldo vyrovnal svůj nejlepší vstup do sezóny. Do výsledků se nezapočítává příprava. V ní Cristiano také zářil, ale to není tolik podstatné. Důležité je, jak Cristiano góly dává. A to vždy, když to Bílý Balet nejvíce potřebuje. V první sezóně za Real Madrid se tedy taky trefil 9x za sedm zápasů, v sezóně 2010/2011 se Cristiano trápil a za stejnou porci zápasů dal jen dvě branky. Sezóna 2011/2012 a 2012/2013 dopadla naprosto shodně. V sedmi zápasech pět zásahů. Že by se letos blížil svému cíli, který si před sezónu stanovil? „Chci vstřelit 70 gólů za sezónu. Jsem v nejlepší kondici od příchodu do Realu Madrid,“ konstatoval na začátku sezóny. Přejme si, aby se mu to splnilo.

Zdroj: realmadrid.com