Domov Nezaradené BLOG: Bayern sa cíti byť urazený? Real Madrid vyhral na strely na bránu 24-5, Bavori môžu nadávať sami na seba

Real Madrid si zaslúžil postúpiť do semifinále Ligy majstrov. Veľmi veľa ľudí hovorí o šťastí, ktoré mal Real proti Bayernu v oboch zápasoch. Lenže s týmto sa dá len ťažko súhlasiť. V prvom zápase áno, Bayern mal tlak, mal svoje šance, ale dal len jediný gól zo štandartky. Keď bol Biely balet sformovaný v pokutovom území v hre, Bayern ho jednoducho nevedel prekonať.
V prvom zápase sa pískala nezmyselná a neexistujúca penalta. Keby ju Bayern premenil, viedol by 2-0 a veľmi by skomplikoval situáciu hosťom. To, že ju nepremenil, už teraz vieme, že je vinou Florentina Peréza. O červenej karte pre Martíneza nemôže byť najmenších pochýb, tá mala byť, Los Blancos toho využili a vyhrali 2-1 v Allianz Aréne.
V odvete to najprv bol tlak hostí. Arturo Vidal už v 5. minúte fauloval Isca a videl za to žltú kartu. Skúsený španielsky futbalový arbiter Rafa Guerreiro povedal, že to bola jasná žltá karta. Po pozretí viacerých opakovaných záberov ale povedal: „Mýlil som sa, to bola červená karta. Mimo loptu, Vidal nebezpečne prebrúsil Iscovi achylovku, to zaváňalo niekoľko týždňovým zranením. Mimo hru, nebezpečné zranenie, nepotrebný faul, jasná červená karta.“
V druhom polčase stále za stavu 0-0 Vidal fauloval Casemira. Nielenže mu pristúpil kopačku ale ešte ho aj kolenom zrazil k zemi. Nevidel za to nič. Podľa správnosti mal vidieť už dávno červenú kartu a to všetko za stavu 0-0. Keby tu rozhodol maďarský katastrofálny rozhodca správne, žiadne divadlo sa nekoná. Ale veď predsa preto sledujete šport, aby ste videli divadlo, predstavenie a góly, či nie?
Každopádne to divadlo sa začalo o pár minút nato. Faul Casemira na Robbena. Casemiro zasiahol loptu, lenže zobral aj nohy Robbena. Čo by mohlo rozhodnúť v neprospech penalty pre Bayern? Herecká vložka Robbena. Ale keďže penalta je aj trafený hrudník, toto je penalta určite. Penalta bola druhou aj poslednou strelou Bayernu na bránu za 120 minút futbalu v zápase. Real Madrid ich mal napokon 12. Rozdiel v dvojzápase? 24-5 pre Los Blancos. Ani o dvojnásobok, ani o trojnásobok, ani o štvornásobok, ale takmer o päťnásobok striel na bránu viac.
Čo sa dialo potom? S červenou kartou pre Vidala nič, Real v pohode kontroluje zápas. Lenže tá červená nebola! Carlo Ancelotti vyhral trikrát Ligu majstrov ale Vidala nechá na trávniku? Šikovný ťah, akoby ešte stále súcitil s Realom Madrid. Skôr, než sa dostaneme k ďalšej žltej karte pre Vidala, Real Madrid vyrovnal skóre. O minútu nato však Ramos upratal loptu do vlastnej siete. To je vždy to ťažké rozhodnutie. Kopnem to do 108. rady na tribúne alebo rovno do vlastnej brány? Kapitán sa tentokrát rozhodol pre druhú možnosť. Lenže predtým to bol čo? Offside. Muller sklepával loptu na Lewandowskeho, ktorý bol v postavení mimo hry a jasne zasiahol do hry, veď nakopol nohu Ramosa, ktorá kvôli tomu v tej chvíli kopla loptu do vlastnej brány. Bayern sa sťažuje nad gólom v predĺžení z offsidu? Bolo mu vrátené požičané, v predĺžení sa ani nemalo hrať.
To by sa ale museli dodržiavať pravidlá futbalu. Potom Arturo Vidal najprv odkopol loptu pred Asensiom, lenže keď cez neho Asensio prepadával, Vidal umne nadvihol svoju nohu, aby bolo každému jasné, že to faul je. (Prečo ho len ten Ancelotti nechával na trávniku?) Tentokrát už tú červenú kartu vidí. Bola to už jeho štvrtá žltá karta v zápase, videl len dve. A tento hráč sa postaví pred novinárov po zápase a povie, že toto bola futbalová krádež v priamom prenose. Áno, bola. To ako tento Čiľan, ktorý v prvom zápase div, že nezostrelil kométu pri Marse, nevidel červenú kartu ešte za stavu 0-0, to bola futbalová krádež v priamom prenose.
Predĺženie? Jasný offside Cristiana Ronalda. Každopádne to bol prvý vážny prehrešok rozhodcu proti Bayernu Mníchov. Penalta v prvom zápase a neudelená červená karta pre Vidala boli už 2 vážne pochybenia rozhodcov v neprospech Los Blancos (to nepočítajúc vlastný gól, ktorý kvôli offsidu taktiež nemal platiť). V druhom predĺžení prišiel ešte jeden gól z offsidu. Problém? Na vážne pochybenia rozhodcov proti obom je to 2-2. A dalo by sa povedať, že sme si kvit. A Real Madrid zaslúžene postúpil do semifinále Ligy majstrov. Každopádne, nebyť tých vážnych chýb rozhodcov, žiadne predĺženie nie je a Bayern by skončil na konte jedného gólu z rohu za 180 minút. Rozhodca potopil Bayern v predĺžení, ktoré rozhodca sám Bayernu zariadil. Aj takéto krásne paradoxy prinášajú rozhodcovia od UEFA. Bude s tým niečo UEFA robiť? Zrejme najme bránkových rozhodcov aj z druhej strany brány. To postačí.