Domov Nezaradené REPORT: Real Madrid – Málaga 2:1. Los Blancos vydreli výhru vďaka výdatnej pomoci svojho kapitána

A je to tu. Biely balet znovu vyhral a prerušil tým sériu dvoch prehier po sebe. Zápas s Málagou nikdy nemôže byť jednoduchý. Minulý rok sa Los Blancos popálili na Andalúzanoch až dvakrát. Na Bernabéu nedokázali dať súperovi ani gól. Tentokrát to až také zlé nebolo, ale vyrovnané veru áno. Zápas sa začal opatrne. Ani jedna strana výrazne nehrozila, akurát Ronaldo spálil samostatný nájazd na Kameniho, následne hostia trafili tyč.

Potom prišiel nešťastný moment a možno až avizované zranenie Marcela, ktorý už hral šiestykrát v základe a únava sa nejako prejaviť musela. Až potom začal úradovať kapitán Realu Madrid. Po polhodine hry hlavou z rohového kopu otvoril skóre, o pár minút nato po štandartke zakončil nohou do okrytej bránky, možno aj v postavení mimo hry. Sergio Ramos dal gól už v 4 po sebe idúcich ligových kolách, v ktorých nastúpil, z toho raz aj do vlastnej brány. Jednoznačne ale je vo forme.

Druhý polčas chceli domáci odkontrolovať, ale to sa im darilo iba dočasu, keďže hostia z Málagy zásluhou Juanpiho Aňora znížili na rozdiel jediného gólu. Hneď nato sa Chory Castro rútil sám na Navasa, ale Keylor vytiahol famózny zákrok a zachránil tým svoj tím. Tieto momenty prebudili Los Blancos a koniec zápasu už ukontrolovali do víťazného konca. Hostia miestami až nemiestne faulovali a sami sa tak okrádali o drahocenný čas.

Medzitým však Cristiano Ronaldo nepremenil 2 tutovky, keď si raz Kameni skoro nechal prejsť loptu sám do brány a z následnej dorážky z uhla zneškodnil pokus Ronalda a o pár minút nato Portugalčan trafil z jasnej šance iba tyč. Los Blancos tak vyhrali, prišli ale o Marcela a už sa pripravujú na odvetný zápas na pôde Celty Vigo, kde pôjde naozaj o všetko.

Real Madrid – Málaga CF 2:1

Góly: 35. a 43. Sergio Ramos – 63. Juanpi

Žlté karty: 37. Casemiro, 85. Lucas Vázquez – 39. Juan Carlos, 78. Camacho, 85. M. Santos

Diváci: 72 687