Domov Nezaradené Real Madrid vyhral La Undécimu! Penaltový rozstrel vyhral Ligu majstrov!

Real Madrid vyhral La Undécimu! Penaltový rozstrel vyhral Ligu majstrov!

Real Madrid nastúpil vo svojej snahe získať 11. titul v Lige majstrov a proti bolo Atlético. Zápas sa začal energicky, prvú šancu mal Casemiro, ktorý zahral opäť raz perfektne. V 15. minúte už ale skóroval… Sergio Ramos! Z tohto muža bude mať Cholo Simeone nočné mory. Loptu predĺžil Bale a Ramos bol v tesnom offside, gól platil.

Potom však Real neskutočne spasívnel a Atlético bolo jasne lepšie. Začiatok druhého polčasu pripomínal zápas Sevilla Liverpool, keď Torres po pár sekundách vyprovokoval penaltu. K nej sa postavil Griezmann a ten už Navasa pozná veľmi dobre a penaltu nedal, brvno.

Atlético tlačilo, ale Real vyrovnal hru a Benzema mal v 70. minúte jasnú šancu, ktorou mohol vykúpiť mizerný výkon vo finále, ale napálil len Oblaka. Potom veľkú šancu nepremenil Ronaldo ani Vázquez a Los Blancos pykali. Juanfran našiel Carrasca a… 1-1.

Predĺženie, najprv pre Atlético, potom však pre Real Madrid. V poslednej minúte mohol Carrasco vysunúť Torresa samého na bránu, neurobil však tak a Los Rojiblancos platili.

Penalty premenili Vázquez, Marcelo, Bale, Ramos a potom Juanfran nepremenil, trafil tyčku. Ronaldo nedal penaltu v rozstrele 2008 vo finále, v 2012 proti Bayernu, tu však bol tím rozhodujúcim mužom a Real Madrid vyhral La Undécimu!Satellite