Domov Klub Začali práce na novom Santiago Bernabéu

Začali práce na novom Santiago Bernabéu

Autor: Administrátor
0 komentár

Domov Realu Madrid, Santiago Bernabéu oficiálne ukončil sezónu 2018/19 v nedeľu. Dva zápasy sa odohrali ešte po ukončení sezóny Realu Madrid.
Tým prvým bol kvalifikačný zápas na EURO 2020 medzi Španielskom a Švédskom a tým druhým charitatívny zápas Corazón Classic Match medzi legendami Realu Madrid a Chelsea.
Klub tak čakal na posledný menovaný zápas, aby mohol začať práce na plánovanej obrovskej rekonštrukcii štadióna. Dnes 24. jún 2019 sa zapíše do kalendára ako oficiálny začiatok stavebných prác.
Nasledujúce takmer štyri roky budú patriť rekonštrukčným prácam, čo bude znamenať, že celkovo sa Bernabéu bude meniť zvonka aj zvnútra.
Dnes sa objavilo pri štadióne niekoľko strojov a pracovníkov firmy FCC, teda firmy zodpovednej za rekonštrukciu. Celková rekonštrukcia bude stáť takmer 800 miliónov eur.


Plán na toto leto sa zameria na dva hlavné aspekty: demolácia nákupného centra Esquina de Bernabéu, ktoré je už niekoľko týždňov zatvorené a odstránenie strechy na Bernabéu.
Počas budúcej sezónoy bude postavená nová východná tribúna spolu s demoláciou dvoch veží na západnej strane a zároveň vytvorením dvoch nových, ktoré budú oporou pre novú strechu.
zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x