Domov Novinky Unics Kazan 75-76 Real Madrid Baloncesto

Unics Kazan 75-76 Real Madrid Baloncesto

Kôš Seriga Llulla v posledných sekundách zabezpečil ďalšie víťazstvo basketbalového celku Realu Madrid. Tvrdá práca a pevné nervy viedli k tesnej výhre 75-76.

Jednalo sa o prvý vonkajší zápas Euroligy a Laso si do základnej päťky vybral Nocioniho a Bourousisa, aby čo najviac premiešal hru. Plán fungoval a naši vstúpili do zápasu šnúrou 2-8. Súper však vzápätí vyrovnal. Prvá štvrtina, a ako sa neskôr ukázalo aj celý zápas, bola až príliš vyrovnaná a skončila rozdielom troch bodov (16-19).

Reyes prežíva skvelú formu, ktorú prezentoval svojimi prihrávkami. Lasovi zverenci si opäť vybudovali 11-bodový náskok (20-31), no domáci ho ešte do konca polčasu dokázali zredukovať na štyri body (31-35).

Celá štvrtina po návrate zo šatní bola ako na hojdačke a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Žiaden z tímov si však nedokázal vybojovať výraznejší náskok a tak do poslednej časti sa išlo za stavu 56-55 v prospech domácich.

V nej sa najskôr zdalo, že hráči Realu stratili rozvahu a spôsobili niekoľko chýb, no potom sa veci ujal Ayón, ktorý to napravil. Na tabuli svietilo 55 sekúnd do konca zápasu a vyrovnané skóre 72-72. Dva fauly na Maciulisa a Llulla znamenali trestné hody, no každý z hráčov premenil iba po jednom pokuse (72-74). Domáci sa potom úspešnou strelou spoza perimetra dostali do vedenia (75-74), pričom do konca zostávalo necelých 8 sekúnd. To však Sergiovi Llullovi stačilo na to, aby sa dostal na dostrel súperovho koša a rozhodol o tesnej výhre 75-76.

Strelci:

Unics Kazan 75 (16+15+25+19): Jerrells (7), Langford (23), White (13), Kaimakoglou (9), Sokolov (4); Zisis (7), Bykov (0), Likhodey (0), Panin (0), Sanikidze (6), Fischer (6).

Real Madrid 76 (19+16+20+21): Llull (7), Fernández (10), Maciulis (7), Nocioni (9), Bourousis (9); Rodríguez (6), Carroll (2), Rivers (2), Ayón (10), Reyes (6), Mejri (8).