Domov FootGolf Slovenská Footgolfová Tour: Súťažnú premiéru sme si odbili v Malackách

Slovenská Footgolfová Tour: Súťažnú premiéru sme si odbili v Malackách

Nedeľa 19. marca sa niesla v znamení footgolfu. Náš nový footgolfový tím HALAMADRID FOOTGOLF CLUB si odbil súťažnú premiéru v prvom kole Slovenskej Footgolfovej Tour na golfovom ihrisku Eurovalley Golf Park v Malackách.

Celkovo náš tím tvorí zatiaľ sedem hráčov. V Malackách sme boli takmer v plnej sile, chýbal len jeden hráč. Reprezentovali nás teda Vladimír Dančík, Vladimír Uhrín, Peter Kluka, Kristián Maťko, Ján Harík a Marek Varga.

Zloženie nášho tímu v Malackách. Zľava: Peter Kluka, Vladimír Uhrin, Vladimír Dančík, Marek Varga, Ján Harík, Kristián Maťko.

Po príchode do golfového rezortu sme sa išli hneď zaregistrovať a následne sa hráči jednotlivých tímov išli rozcvičiť k odpalisku č.1. Rozdelili sa flighty a podľa rozdelenia sa všetci hráči presunuli k odpaliskám, od ktorých začínali.

Celkovo pricestovalo do Malaciek 56 footgolfistov a footgolfistiek, ktorí boli členmi 8 klubov. Dva kluby pricestovali zo susedného Maďarska.

Najviac z nášho tímu sa darilo Petrovi Klukovi, ktorý zahral +3 nad PAR, čo znamená, že 18-jamkové footgolfové ihrisko je potrebné zahrať na 72 kopov, Peťovi sa to takmer podarilo. Celkovo v kategórií Muži skončil na 17. mieste. Výsledky nášho tímu v kategórií Muži:

Kristián Maťko (vľavo) s footgolfistami z FG Spartak Trnava a FG Senec

Na klubovej úrovni sme sa po sčítaní bodov ocitli na ôsmom mieste. Klubovú súťaž vyhrali s prehľadom hráči FG Senec, ktorým srdečne gratulujeme! My veríme, že tréningom a postupným získavaním skúseností sa lepšie výsledky dostavia aj k FG Halamadrid 🙂

Marek Varga a Vladimír Dančík hrali v tom istom flighte

Absolútnym víťazom sa stal Ján Horváth z FG Senec, ktorý dokázal zahrať -8 pod PAR. V ženskej kategórií vyhrala Martina Farkašová tak isto z FG Senec a juniorskú kategóriu vyhral Samuel Režný z FG Petržalka. Gratulujeme všetkým všetkým oceneným footgolfistom a footgolfistkám a organizátorom za bezproblémový priebeh.

Najbližšou akciou bude 1. kolo Slovenského Footgolfového Pohára 2017 už v nedeľu 26. marca a náš klub bude pri tom. Dejisko sa presúva na ihrisko v Prievaloch.