Domov Novinky Baloncesto už vo finále Endesa ligy!

Baloncesto už vo finále Endesa ligy!

Real Madrid postupuje do finále Endesa ligy po tom, čo v semifinálovej sérii dokázali naši hráči vyradiť Valenciu v štyroch zápasoch. Prvý finálový zápas odohráme na domácej palubovke už o týždeň, 19. júna.

Prvý zápas: Real Madrid Baloncesto 81-71 Valencia Basket

Real Madrid porazil Valenciu Basket v prvom zápase semifinále na domácej palubovke. Vedenia sa ujali hneď na začiatku, keď im k tomu pomohla najmä skvelá obranná hra. Najlepšími hráčmi boli Rudy (18 bodov, 7 doskokov, 25 PIR) a Sergio Llull (14 bodov, 8 doskokov). Práve Llull bol tým hráčom, ktorý svojich kolegov naštartoval a uviedol dobre namazaný stroj do chodu. Valencia chcela odpovedať útočným basketbalom, no nakoniec prehrala o desať bodov. Po zranení sa do zápasu zapojil už aj Nocioni.

REAL MADRID  81 (25+21+13+22): Llull (14), Rduy (0), Rivers (2), Reyes (15), Ayón (5); Sergio Rodríguez (9), Maciulis (3), Mejri (2), Nocioni (11), Bourousis (-), Slaughter (0), Carroll (2).

VALENCIA BASKET  71 (20+16+21+14): Van Rossom (7), Martínez (2), Sato (0), Aguliar (2), Lishchuk (12); Vives (6), Lucic (8), Ribas (3), Loncar (15), Harangody (4), Nedovic (1), Dubljevic (11).

Druhý zápas: Real Madrid Baloncesto 89-93 Valencia Basket

Aj druhý zápas semifinálovej série odohrali naši hráči s výhodou domácej palubovky. Obe strany boli v útoku veľmi efektívne, no Realu sa časom prestalo dariť. Naši už v polčase prehrávali o 13 bodov, no nevzdali sa a sedem sekúnd pred koncom sme mali reálnu šancu na predĺženie. Najlepším hráčom v bielom bol Sergio Llull, ktorý zaznamenal 28 bodov (z toho sedem trojok) s hodnotením 29 PIR. Séria sa tak za vyrovnaného stavu sťahovala do Valencie, kde sa určite mohli pripraviť na ďalšie dva zápasy.

REAL MADRID  89 (22+19+30+18): Llull (28), Carroll (6), Rudy (6), Reyes (17), Ayón (6); Sergio Rodríguez (7), Maciulis (3), Mejri (4), Nocioni (12), Slaughter (0), Rivers (0), Doncic (-).

VALENCIA BASKET  93 (31+22+20+20): Van Rossom (13), Martínez (3), Sato (8), Harangody (9), Lishchuk (10); Vives (14), Lucic (4), Aguilar (0), Nedovic (14), Dubljevic (18).

Tretí zápas: Valencia Basket 100-103 Real Madrid Baloncesto

Tretí zápas bol pre obe strany veľmi dôležitý a pravdepodobne aj kľúčový. Real v ňom dokázal zvíťaziť proti Valencii až v posledných sekundách nadstaveného času, keď svoj trojkový pokus dokázal premeniť Sergio Llull. Najlepšími hráčmi zápasu na našej strane boli Reyes (21 bodov a 28 PIR), Rudy (20 bodov) a Llull (ten zaznamenal až 7 zo svojich 12 bodov v predĺžení a v zápase pridal aj 9 asistencií), ale skvelú prácu odviedol aj Marcus Slaughter. Výhoda domácej palubovky tak (v prípade piateho – rozhodujúceho – zápasu) bola opäť na strane Realu. Ten však chcel svoj postup spečatiť ešte vo Valencii.

VALENCIA BASKET  100 (18+22+30+18+12): Van Rossom (14), Martínez (4), Sato (9), Harangody (21), Lishchuk (4); Vives (17), Lucic (8), Aguilar (5), Nedovic (5), Dubljevic (13).

REAL MADRID  103 (26+13+25+24+15): Llull (12), Rudy (20), Rivers (5), Reyes (21), Ayón (13); Sergio Rodríguez (7), Maciulis (2), Mejri (2), Nocioni (7), Bourousis (-), Slaughter (9), Carroll (5).

Štvrtý zápas: Valencia Basket 84-90 Real Madrid Baloncesto

Začiatok stretnutia avizoval, že to bude ďalší skvelý zápas. Real Madrid nakoniec dokázal spečatiť postup do finále Endesa ligy, pričom semifinálová séria sa uzavrela v stave 3-1. Tentokrát Real predviedol skvelú tímovú prácu. Najmä v druhom polčase boli naši hráči skvelí či už v obrane, tak aj v útoku. Až sedem hráčov dokázalo skórovať v rozmedzí medzi 8 a 14 bodmi. Meno nášho súpera do finále sa dozvieme po skončení série medzi Barcelonou a Unicajou (katalánci vedú 2-1). Prvý zápas finále sa odohrá 19. júna v Palaciu de los Deportes.

VALENCIA BASKET  84 (22+27+17+18): Vives (13), Martínez (5), Sato (10), Harangody (7), Lishchuk (4); Ribas (2), Van Rossom (-), Lucic (14), Aguilar (3), Nedovic (2), Dubljevic (24), Pérez (-).

REAL MADRID  90 (24+23+25+18): Llull (10), Rudy (12), Rivers (9), Reyes (12), Ayón (10); Sergio Rodríguez (6), Maciulis (5), Mejri (4), Nocioni (0), Bourousis (-), Slaughter (2), Carroll (8).