Domov Novinky Río Natura Monbus 68-83 Real Madrid Baloncesto

Río Natura Monbus 68-83 Real Madrid Baloncesto

Autor: dado23

Real Madrid Baloncesto ešte stále nespoznal meno premožiteľa v španielskej basketbalovej Endesa Lige. Po 22. kole tak naši hráči majú na konte 22 výhier.

V zápase až 6 000 fanúšikov hnalo domácich dopredu. Zo začiatku sa zdalo, že to na nich nemá vplyv, lebo Realu sa vďaka šnúre 0-7 podarilo ujať vedenia 4-12, ale český útočník Pumprla s Luzom a Berinsom odpovedali skvelým výkonom a Monbus sa vďaka šnúre 13-2 ujal na začiatku druhej štvrtiny vedenia 17-14. Monbusu sa aj v druhej časti darilo zvyšovať svoj náskok, no potom nastúpil Reyes s Díezom, ktorí strelili body, ktoré Real v tejto chvíli nesmierne potreboval (29-33).

Polčasová prestávka hráčom opäť pomohla usporiadať si myšlienky a fanúšikovia znovu videli svieži a v obrane aktívny tím Realu. Šnúrou 1-13 sme získali 16-bodový náskok, no náš súper nebol pripravený kapitulovať. Aj napriek aktivite domácich si naši hráči tento odstup od súpera dokázali udržiavať, čo znamenalo, že na konci zápasu sa na palubovku dostal aj mladík Jonathan Barreiro, ktorý si odkrútil ligový debut (68-83). Našim najlepším strelcom bol Rudy Fernández, ktorý strelil 20 bodov.

Strelci:

Rio Natura Monbus 68 (17+12+16+23): Luz (10), Pumprla (16), Corbacho (9), Delas (11), Stobart (4); Berzins (10), Homs (-), Dewar (5), Xanthopoulos (3).

Real Madrid 83 (14+19+26+24): Llull (16), Rudy (20), Darden (10), Mirotic (16), Bourousis (-); S. Rodríguez (9), Alberto Martín, Díez (2), Barreiro, Reyes (10), Slaughter, Mejri.

zdroj: realmadrid.com