Domov Novinky Report: Real Madrid 4-0 FC Kodaň

Report: Real Madrid 4-0 FC Kodaň

Druhé kolo skupinovej fázy Ligy majstrov Realu Madrid opäť vyšlo. Doma si poradil s Kodaňou 4-0 a zatiaľ suverénne vedie svoju skupinu.

Real Madrid začal aktívne. Hneď v 6. minúte Marcelo centroval na Benzemu, ale ten hlavičkoval z dobrej pozície vedľa brány. O tri minúty neskôr sa Di Maria rútil do pokutového územia, bol faulovaný, ale rozhodca neodpískal pokutový kop.

Prvý gól prišiel už v 21. minúte,  Marcelo krásne centroval do 16-tky, našiel Ronalda a ten hlavou otvoril skóre na 1-0. Real Madrid mal veľa šancí a od začiatku zápasu ukazoval, že kto je favoritom v zápase.

Mohlo byť už 2-0 štyri minúty na to ako dal úvodný gól Ronaldo, ale Di Maria spálil obrovskú šancu, po prihrávke od Benzemu netrafil odkrytú bránu Kodane. Prvým potrestaným hráčom bol Luka Modrić, ktorý išiel sklzom do súboja, a vyslúžil si za to žltú kartu. Prvý polčas sa skončil výsledkom 1-0 pre Real Madrid.

V úvode druhého polčasu mal prvú príležitosť Luka Modrić, ale lopta letela tesne vedľa brány. Ďalšiu výraznejšiu šancu mal Carvajal, po chybe obrany, ale taktiež lopta letela mimo bránu.

Cristiano Ronaldo pohrozil v 64. minúte z priameho kopu z dobrej pozície, ale mieril tesne nad bránu. Nahradil si to však v 65. minúte najmä vďaka Di Mariovi a jeho krásnej akcii, efektným centrom našiel hlavu Ronalda a ten zvýšil na 2-0. V 66. minúte došlo k prvému striedaniu, keď z ihriska odišiel Modrić a nahradil ho Isco.

Hráč, ktorý si zaslúžil v zápase streliť gól bol Di Maria. Jeho moment prišiel v 71. minúte, keď krásnou technickou strelou zvýšil na 3-0.

Druhé striedanie prišlo v 74. minúte z ihriska odišiel Khedira a nahradil ho Morata, ktorý pôvodne do zápasu nemal ani nastúpiť, avšak na poslednú chvílu nahradil na striedačke Casemira, ktorý mal žaludočné problémy.

V 81. minúte opustil ihrisko Benzema a nahradil ho Jesé. V 83. minúte mali šancu aj hostia, Adi však netrafil Casillasovu bránu. V nadstavenom čase využil zaváhanie obrany hostí Di María a zvýšil na 4-0.

V závere zápasu fanúšikovia na štadióne skandovali Ikerove meno, zásluhou jeho fantastických troch zásahov na konci stretnutia Real Madrid neinkasoval gól.  Real Madrid si tak pripisuje ďalšie tri body do tabuľky a suverénne ju vedie, Juventus opäť nedokázal vyhrať a s Galatasarayom len remízoval 2-2.