Domov Mužstvo Report: Real Madrid 3-1 Espanyol

Report: Real Madrid 3-1 Espanyol

Real Madrid odohral posledný zápas španielskej Primera División, v ktorom zvíťazil 3:1.

„Los Blancos“ včera odohrali zápas v 38. kole španielskej La Ligy. Pre oba celky to bol posledný zápas v najvyššej domácej ligovej súťaži. Real Madrid nastúpil v podobnej zostave, v akej by mal nastúpiť aj do finále Ligy Majstrov. Pred samotným začiatkom sa na tréningu zranil Ronaldo, ktorý napokon nezasiahol do zápasu.

Obidva tímy boli spočiatku menej ofenzívne a šance prišli až po niekoľkých minútach. Real Madrid bol v prvom polčase lepším tímom, aspoň podľa štatistík. Snaha domáceho celku sa premenila na niekoľko šancí a striel na bránu, ani jedna však neprešla za Casillov chrbát. Espanyol v prvom polčase na bránu domácich nevystrelil. Prvý polčas tak skončil výsledkom 0:0.

Druhý polčas bol oveľa zaujímavejší. Prvý gól padol v 64. minúte z kopačky Garetha Balea. O štyri minúty neskôr opustil ihrisko Benzema, kvôli zraneniu. Záver stretnutia bol mimoriadne zaujímavý. V 86. minúte padol po peknom protiútoku a následnej spolupráci Angela Di Maríu a Moratu gól – 2:0. Real inkasoval gól v 90. minúte po presnej strele Pizziho – 2:1.

Real Madrid využil svoju šancu aj na úplnom konci zápasu – v tretej nadstavenej minúte, kedy padol totožný gól, ako bol aj druhý presný zásah „bieleho baletu.“ Di María po protiútoku prihral na Álvara Moratu, ktorý následne „upratal“ loptu do brány Espanyolu. Stretnutie skončilo výsledkom 3:1 v prospech domáceho Realu Madrid.

Zdroj: youtube.com