Domov Novinky Report: Rayo Vallecano 2-3 Real Madrid

Report: Rayo Vallecano 2-3 Real Madrid

Real Madrid si poradil s Rayo Vallecano 2-3, musíme však uznať, že víťazstvo sa nerodilo ľahko. O góly Bieleho baletu sa postarali 2x Ronaldo a Karim Benzema.

Zápas začal vo vysokom tempe. Real Madrid sa ujal vedenia pomerne dosť skoro. V 3. minúte si Ronaldo krásne poradil s obrancom Raya a poslal hostí do vedenia 0-1. Prihrával mu Luka Modrić.

Dani Carvajal bol potrestaný žltou kartou už v 6. minúte. Po inkasovanom góle zatlačili hráči Raya Madridčanov na svoju pólku a svojou aktivitou si vybojovali aj priamy kop, ktorý však nedokázali využiť. Xabi Alonso bol druhým hráčom v zápase, ktorý si vyslúžil žltú kartu.

V 28. minúte domáci už dvíhali ruky nad hlavu, keď sa im podarilo vyrovnať, avšak rozhodca gól neuznal pre ofsajd. Dve minúty na to zahrával na opačnej strane priamy kop Xabi Alonso, našiel hlavu Ramosa, ale ten mieril tesne vedľa.

Los Blancos to však nemuselo mrzieť, krátko na to vybojoval loptu v strede poľa Xabi Alonso, prihral na Balea a ten poslal krásny center na Benzemu a „odpisovaný“ útočník zvýšil na 0-2.

Na konci prvého polčasu došlo k nútenému striedaniu, keď ihrisko opustil zranený Coentrao a nahradil ho Marcelo.

Druhý polčas začal opäť bleskovo. Akciu Garetha Balea dokončil Cristiano Ronaldo a pridal tak svoj druhý gól v zápase. Gareth Bale predviedol nádhernú individuálnu akciu a pripísal si druhú asistenciu v zápase.

Keď sa zdalo, že je všetko vybavené tak prišla chvíľka domácich. Najprv v 53. minúte zahrával penaltu Viera po faule Pepeho a premenil ju, stav sa tak zmenil na 1-3. O dve minúty neskôr sa znova kopala penalta, fauloval Marcelo, loptu na biely bod si postavil znova Viera a znížil na 2-3. Hráči Raya ihneď ožili a podporovali ich v tom aj domáci fanúšikovia.

Hráčom Raya Vallecano evidente pomohli tieto dva góly a prevzali kontrolu nad zápasom. Mali minimálne ďalšie dve jasné šance na vyrovnanie. V 71. minúte bol potrestaný žltou kartou Marcelo a domáci mali výhodnú pozíciu z priameho kopu, ktorú však nedokázali využiť.

V 83. minúte mal šancu na gól Ronaldo po individuálnej akcii ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo prekonať brankára. Rozhodca sa rozhodol nadstaviť tri minúty. Snáď všetci madridskí fanúšikovia si priali, aby hráči Bieleho baletu už neinkasovali gól. V 93. minúte dostal Luka Modrić žltú kartu za protesty. To už bolo všetko a zápas sa skončil 2-3 pre Real Madrid.