Domov Novinky Report: Granada 0-1 Real Madrid

Report: Granada 0-1 Real Madrid

Real Madrid opäť bodoval naplno, ale výkon hráčov možno nebol taký ako sme očakávali. Boli to rovnako ako v 1. kole „vydreté“ tri body.

Ancelotti poslal na trávnik ofenzívnu zostavu až s troma kreatívnymi hráčmi – Isco, Modrić a Özil. Hostia kombinovali dobre, hral sa pekný futbal od začiatku zápasu. Už vo 4. minúte mohol otvoriť skóre Benzema, po prihrávke Di Mariu, ale neprekonal brankára Roberta.

Real Madrid neustále „dobíjal“ pokutové územie Granady a ovocie to prinieso v 10. minúte. Di Maria našiel pekným pasom Cristiana Ronalda a akciu zakončil gólom Karim Benzema.

Ancelottiho tím kontroloval priebeh zápasu, najmä rýchle kombinácie Özila a Di Maria boli neustálym nebezpečenstvom pre súperovu obranu. Granada sa snažila nájsť si cestu ako skórovať formou protiútokov. Niekoľko šancí aj mali, ale nejak vážnejšie neohrozili tieto pokusy Diega Lopéza. Do polčasu sa už nič vážnejšie nestalo a tak išli tímy na prestávku za stavu 0-1 pre Los Merengues.

Do 2. polčasu nastúpili hráči Granady o dosť agresívnejšie a vyvinuli viac iniciatívy skórovať. Väčšiu šancu na skórovanie mal však Madrid, keď hlavičkoval Ramos po rohovom  kope. Isco opäť ukázal svoju kvalitu a hral kľúčovú rolu v jednom z útokov v 62. minúte, ale trafil len žrď Robertovej brány.

Čas bežal, ale góly nepadali. V záverečných minútach mal ešte Ronaldo šance na skórovanie, Roberta však neprekonal. Pepe zabránil v nadstavenom čase útoku Granady, ktorý vyzeral dosť nebezpečne. Do konca zápasu už nepadol žiadny gól a tak zápas skončil výsledkom 0-1 pre Real Madrid. Budúcu nedeľu nás čaká zápas doma proti Athletic Bilbao, ktorý sa začína už o 12:00.