Domov Nezaradené Report: Deportivo 0-4 Real Madrid

Report: Deportivo 0-4 Real Madrid

Autor: Marek Varga

Real Madrid mal na programe posledný priateľský zápas v tomto roku. Stretol sa v ňom proti Deportivu o trofej Teresa Herrera.

O trofej Teresa Herrera bojoval Real Madrid po šiestich rokoch. Ide o prestížnu trofej v Španielsku, a Real Madrid si dal záležať na tom, aby ju získal. Hralo sa na štadióne Riazor.

V podstate o všetkom rozhodla úvodná pätnásťminútovka. Real Madrid sa ujal vedenia 0-1 pomerne dosť skoro, keď Cristiano Ronaldo prihrával voľnému Kaká a ten s prehľadom poslal loptu do siete už v 6. minúte.

Druhý gól zápasu prišiel o šesť minút neskôr. Morata si pekne narazil loptu s Marcelom a prekonal brankára domácich spôsobom takým, že mu nasadil „jasle“. Po tejto peknej kombinácií bolo už 0-2.

Deportivo_-_Real_MadridVšetko smerovalo k tomu, aby Real Madrid získal už po deviatykrát trofej Teresa Herrera. Potvrdil to aj gól zo 16. minúty. Vtedy zahrával rohový kop Isco, Casemiro si nabehol a hlavou poslal loptu za brankárov chrbát. Do
konca polčasu už gól nepadol a tak sa išlo do šatní za stavu 0-3 pre Real Madrid.

V 2. polčase zohrával Morata dôležitú úlohu ešte predtým ako bol nahradený Benzemom. Podarilo sa mu skórovať, ale gól neplatil pre ofsajd. Avšak Biely balet to nemuselo mrzieť, nakoľko naďalej dominovali v zápase, párkrát sa vyznamenal aj Casillas. Predsa len ešte pridali jeden gól v závere stretnutia. Di Maria prihrával Jesému, ten pätičkou posunul loptu na Kaká a ten zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Real Madrid tak vyhral 0-4 a získal svoju 9. trofej Teresa Herrera.