Domov Novinky Report: Atlético Madrid 0 – 2 Real Madrid (video)

Report: Atlético Madrid 0 – 2 Real Madrid (video)

Real Madrid si zabezpečil miesto vo finále Copa del Rey, pričom „Los Blancos“ už prišli na štadión Vicenteho Calderóna s náskokom 3-0. Cristiano Ronaldo navýšil skóre behom prvých 20 minút o dva góly, ktoré definitívne rozhodli o prvom finalistovi.

Real Madrid zničil všetky pochybnosti od neprajníkov v prvom zápase. V druhom zápase sa jednalo skôr o povinnú jazdu, ktorú zverenci Carla Ancelottiho zvládli na výbornú.

V prvom polčase sa rozhodlo o celom zápase. Prvý gól zápasu strelil Cristiano Ronaldo z penalty, ktorá prišla po faule od Manquilla. Druhý klinec do rakvy pridal takisto z pokutového kopu Cristiano Ronaldo po škaredom faule na Garetha Balea v pokutovom územií. V 16. minúte bol spečatený postup Realu Madrid do svojho 3 finále Copa del Rey za 4 roky.

Na konci 1. polčasu sa ešte pri odchode do šatní odohral incident. Cristiana totiž jeden z fanúšikov Atlética Madrid hodil zapaľovač a hráč musel byť na mieste ošetrovaný.

V druhej polovici zápasu, naši hráči hrali bezstarostne a pokračovali si vo vytváraní príležitostí. Cristiano Ronaldo mohol dosiahnuť hattrick, ale v ceste mu stál Aranzubia, na druhej strane sa tak isto skvelým zákrokom prezentoval Iker Casillas, ktorý po včerajšku nedostal gól už 862 minút. Real Madrid sa dostal do finále bez inkasovania jediného gólu, čo sa stalo po prvýkrát v histórii turnaja.