Domov Novinky Real Madrid má možnosť získať Kuba za slušnú cenu

Real Madrid má možnosť získať Kuba za slušnú cenu

Výstupná klauzula Takefusu Kuba by mala byť 60 mil.€. Real Madrid však vlastní 50% práv.

Autor: Michal
0 komentár

Real Madrid má pri rozchode s talentovanými mladíkmi vo zvyku vyjednávať klauzulu o spätnom odkúpení alebo dohodu o ponechaní 50% práv, takže stále má možnosť ich v budúcnosti priviesť späť, ak budú chcieť. Rovnako tomu bolo keď klub predával hráčov ako Sergio Arribas a Carlos Dotor.

Los Blancos takto priviedli späť Frana Garciu toto leto len za 5 miliónov eur z Rayo Vallecano. Je možné že podobný ťah uvidíme čoskoro znova.

Jeden talentovaný mladík, na ktorého možno mnohí fanúšikovia Realu Madrid zabudli, je japonský reprezentant Takefusa Kubo. Bol podpísaný v roku 2019 predtým ako natrvalo odišiel do Realu Sociedad,. Dvadsaťdvaročný hráč by si však v budúcnosti mohol nájsť cestu späť na Santiago Bernabeu.

Los Blancos by mohli Kuba získať za 30 miliónov eur

Ako informoval SPORT, Real Madrid sleduje Kuba od jeho prestupu do Realu Sociedad v lete 2022. Predpokladá sa, že v jeho zmluve je klauzula o uvoľnení vo výške 60 miliónov eur a Los Blancos by museli zaplatiť polovicu z toho. To je určite veľmi zaujímavá možnosť, ak si japonský internacionál udrží svoju vzostupnú trajektóriu.

Po podpísaní Kuba v lete 2019 si japonský reprezentant nikdy nenašiel svoje miesto v zostave a bol neustále posielaný na hosťovanie. Pred odchodom sa nikdy nepredstavil súťažne za Los Blancos.

Real Madrid si však ponechal 50 % práv. A to by mohlo prísť vhod v blízkej budúcnosti.

Kubo má v tejto sezóne za sebou skvelý štart v drese Realu Sociedad. Podľa štatistík Transfermarktu má zatiaľ na konte 3 góly a asistenciu v 4 zápasoch.

Je teda ľahké pochopiť, prečo Real Madrid Kuba nespúšťa z očí. Jeho návrat sa javí ako reálna možnosť.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x