Domov Novinky 11 gólov s rukopisom Carvajala

11 gólov s rukopisom Carvajala

V zápase proti Realu Sociedad zaznamenal Dani Carvajal svoju šiestu asistenciu v aktuálnej sezóne.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Celkovo sa aktívne podieľal na jedenástich góloch kráľovského tímu, čo je šiesty najlepší výsledok v tíme.

Keď sa Real Madrid presadil vo vonkajšom zápase proti Realu Sociedad, všetky kamery boli nasmerované na Ardu Gülera.

Turecký klenot vyskočil spoza Álvara Odriozolu a sebavedomou strelou poslal loptu do siete medzi nohy Álexa Remira. Zakončenie však v tejto akcii nie je všetko, pretože rovnako dôležité bolo, ako Dani Carvajal premenil vysokú a dlhú prihrávku od Auréliena Tchouaméniho na perfektnú asistenciu.

Z prvej lopty hráč kráľovského tímu odcentroval tak, aby prešla cez celú obrannú líniu súpera a vystavil loptu ako na podnose svojmu mladšiemu kolegovi.

Počas celej sezóny 2023/24 sa obranca španielskeho tímu aktívne podieľal na celkovo jedenástich góloch Realu Madrid.

Okrem piatich gólov, čo je už teraz jeho najlepší strelecký výkon v kariére, má totiž na konte aj šesť asistencií. Lepší celkový výsledok zaznamenal len v sezóne 2016/17, ktorú ukončil s jedným gólom a jedenástimi asistenciami na konte.

Zaujímavosťou je, že veľmi dobre si počína aj záložný pravý obranca Lucas Vázquez, ktorý doteraz zaznamenal dva góly a päť asistencií.

Carvajalov ofenzívny vplyv vždy zohrával v hre kráľovského tímu dôležitú úlohu, o čom najlepšie svedčí fakt, že v súčasnosti je šiestym hráčom Los Blancos, ktorý sa najčastejšie aktívne zapája do gólových akcií.

Pred ním sú v tomto rebríčku už len Jude Bellingham (21 gólov a 10 asistencií), Vinícius (19/9), Rodrygo (17/8), Joselu (14/3) a Brahim Díaz (9/5).

Akoby to nestačilo, Carvajalove góly sú z pohľadu konečného výsledku v každom zápase vždy rozhodujúce. Gólom na 1:1 zabránil prehre proti Seville, potom otvoril skóre proti Valencii (napokon 5:1), strelil gól v nadstavenom čase proti Atléticu Madrid v Španielskom superpohári, v poslednej minúte zápasu proti Almeríi strelil víťazný gól na 3:2 a svoj tím priviedol do vedenia vo vonkajšom súboji proti Osasune.

Španielsky obranca bude chýbať na ihrisku budúci utorok v Mníchove, keďže v Lige majstrov bude pauzovať pre nadbytok žltých kariet.

Napriek tomu si Madridismo môže vydýchnuť, keďže pri pohľade na Lucasove výkony v poslednom El Clásicu nič nenasvedčuje tomu, že by zverenci Carla Ancelottiho túto stratu ťažko pocítili.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x