Domov Novinky Pogbov prestup je stále možný

Pogbov prestup je stále možný

Autor: Marek
7 komentárov 1031 videní

Vďaka vynikajúcemu výkonu Paula Pogbu v Lige národov sa Real Madrid opäť zaujímal o francúzskeho stredopoliara. Hráčovi končí zmluva v United v júni a jeho potenciálny prestup by mohol byť dodatočným stimulom pre Kyliana Mbappého.

Podľa správ denníka AS sa Paul Pogba opäť ocitol v hľadáčiku Realu Madrid. Francúzovi končí zmluva v Manchestri United v júni a pokiaľ sa hráč rozhodne, že ju nepredĺži, králi budú mať v lete možnosť podpísať ho ako voľného hráča.

V Madride neustále monitorujú situáciu 28-ročného hráča a sú si vedomí toho, že funkcionári United chcú s hráčom, ktorý taktiež púta záujem aj niekoľkých ďalších klubov, ešte predĺžiť zmluvu.

Jedným z nich je Real, ktorý po fantastickom výkone v Lige národov reaktivuje záujem o Francúza.

Vedenie Los Blancos si uvedomuje, že najdôležitejšou vecou v celej operácii je vôľa Francúza. Pogba musí chcieť hrať na Santiago Bernabéu a to bola hlavná správa pre klub po rozhovore s ľuďmi z okolia hráča.

Real si je vedomý toho, že v súčasnej finančnej situácii nemôže ponúknuť záložníkovi peniaze ako niektoré európske kluby, ktoré nemajú problém minúť astronomické sumy na prestupovom trhu.

V súčasnej dobe 28-ročný hráč zarába v United 15 miliónov eur ročne, čo je čiastka, ktorú by futbalista mohol dostať aj v španielskej metropole.

Francúz by potom bol jedným z najlepšie platených hráčov v tíme, ale narušenia finančného stropu. David Alaba bol nedávno v podobnej situácii, keď odmietol ponuky Bayernu i niekoľkých tímov Premier League, aby sa pripojil k Realu Madrid.

Real v malých krokoch vytvorí nový projekt a urobí to za čo najmenej peňazí. Urobia to tak, že pritiahnu hráčov, ktorým sa v iných kluboch čoskoro skončí alebo už skončila zmluva.

Real sa chystá bojovať o Pogbu tretíkrát a bude to naposledy. Na Francúza sa po prvý raz zamerali Los Blancos v roku 2016, keď ešte hrával za Juventus. Vtedy bol trénerom Zinedine Zidane.

Futbalista nakoniec zvolil inú cestu a za 105 miliónov eur (plus 40 miliónov bonus pre svojho agenta Mina Raiolu) prestúpil do Manchestru United.

Zizou tvrdo tlačil na prestup záložníka aj v roku 2019, ale operácia sa už neuskutočnila a bola výrazne ovplyvnená zlým vzťahom klubu s Raiolom po tom, čo sa stalo pred tromi rokmi.

Radar Realu Madrid sa teraz sústredí na Paula Pogbu a Erlinga Hålanda, ktorých zastupuje Raiola.

Orgány Los Blancos sa navyše domnievajú, že 28-ročného hráča v súčasnej fáze kariéry nepresvedčí tak výrazne finančný aspekt, ale túžba splniť si sen o nosení bieleho dresu.

Stojí za zmienku, že dvaja futbalisti – Karim Benzema a Kylian Mbappé môžu mať veľký vplyv na konečné rozhodnutie Pogbu.

Francúzska trojica si na ihrisku počas svojich reprezentačných zápasov dobre rozumie a ak Mbappé nakoniec opustí Paríž, stredopoliar United bude chcieť urobiť rovnaký krok a pripojiť sa k svojim dvom krajanom.

Vízia Realu Madrid o kompletne prestavanom Santiagu Bernabéu na konci roku 2022 by mohla spôsobiť, že Pogba a Mbappé, ktorí majú medzi sebou fantastický vzťah, sa chcú stať novými Galácticos.

Na prestupy spomínaných dvoch môže tiež výrazne vplývať Benzema, ktorý sa každým dňom stáva čoraz väčšou postavou v šatni Los Blancos a jeho prítomnosť by mohla výrazne urýchliť adaptáciu nových hráčov.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x