Domov Novinky Návrat Viniciusa na Las Palmas nie je istý

Návrat Viniciusa na Las Palmas nie je istý

Carlo Ancelotti po zápase proti Unionu Berlín garantoval Viníciusov návrat budúcu stredu, no ostatní v klube sú opatrnejší a naznačujú, že všetko sa môže oddialiť.

Autor: Marek
0 komentár

Počas stredajšej pozápasovej tlačovej konferencie vlial Carlo Ancelotti kvapku nádeje do sŕdc tých, ktorí dúfali, že čoskoro uvidia Viníciusa opäť na ihrisku.

„Myslím si, že budúcu stredu určite bude hrať. Uvidíme, či bude k dispozícii na nedeľu,“ povedal taliansky tréner o hráčovi, ktorý utrpel zranenie stehennéhosvalu 25. augusta, keď Los Blancos čelili Celte Vigo.

Už vo štvrtok prvé médiá vylúčili štart 23-ročného hráča v nedeľňajšom derby. Večer potom Relevo dodalo, že klub je mimoriadne opatrný, čo dokazuje aj hráč.

To znamená, že stále nie je isté, že sa útočník vráti do hry na stredajší zápas proti Las Palmas, hoci o tom ubezpečoval samotný Carlo Ancelotti.

„Cítim sa dobre, je to dobré, ale ešte mám nejaký čas na návrat,“ povedal samotný futbalista vo štvrtok večer na prezentácii hry EA Sports FC 24.

Relevo zdôrazňuje, že opatrnosť Realu a samotného Viniho je namieste kvôli zraneniu, ktoré utrpel. Často sa futbalista po takomto zranení cíti dobre a magnetická rezonancia už natrhnutie neukáže, no rana stále nie je úplne zahojená a je vysoké riziko recidívy zranenia.

Navyše ide o prvé svalové zranenie v kariére Viníciusa, ktorý teraz spoznáva svoje telo a jeho reakciu na rehabilitáciu. Relevo poukazuje na to, že hoci sa od začiatku uvádzalo, že hráč urobí všetko pre to, aby sa vrátil do 6 týždňov, ktoré uplynú o 15 dní, presne 6. októbra.

Vini a jeho okolie sa vždy sústredili na plnú rehabilitáciu a návrat do hry s plnou zárukou. Aj z tohto dôvodu sa reálne neuvažovalo o jeho návrate na taký intenzívny zápas, akým bolo derby proti Atléticu.

Nie je to len o fyzických stretoch so súpermi, ale aj o tlaku, napätí a úsilí. To všetko môže viesť k ďalšiemu problému.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x