Isco môže byť stále užitočný

Po takmer dvoch rokoch sa Isco vrátil do základnej zostavy na Estadio Santiago Bernabéu a ukázal sa celkom dobre, mal najviac kľúčových prihrávok a úspešných driblingov z celého tímu.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Po skončení zápasu proti Granade sa na ihrisko vrátil Isco Alarcón v sprievode Florentina Péreza, ktorý Andalúzčanovi odovzdal pamätný dres na jeho 350. zápas v Reale Madrid.

Niekoľko sezón kritizovaný stredopoliar oslávil jubilejné vystúpenie celkom dobrou hrou. Možno preto, že sa vrátil na pozíciu, na ktorej žiaril v roku 2018, keď tím viedol Julen Lopetegui.

Aj Carlo Ancelotti ho už postavil do role falošnej deviatky (v pohárovom zápase proti Athletic dostal 30 minút), kde Isco plní úlohu štvrtého stredného záložníka kombinujúceho hru s dvomi krídelníkmi.

Zaujímavosťou je, že toto bolo prvé ligové vystúpenie 29-ročného hráča na Santiago Bernabéu v tejto sezóne. Aby sme si pripomenuli poslednú takúto situáciu, je potrebné vrátiť sa do marca 2020 a víťazné El Clásico.

Na druhej strane, posledným vystúpením v základnej zostave bol doma proti Betisu (0:0) na Estadio Di Stéfano v predchádzajúcej sezóne.

V zápase s Granadou bol Isco jedným z najlepších hráčov v chápaní toho, čo táto hra potrebuje. Stredopoliar sa často pohyboval mimo svojho pásma a neustále sa ukazoval väčšinou Asensiovi, ktorý bol najlepším útočníkom kráľov proti Los Granadinos.

Asensio si v závere prvého polčasu perfektne všimol Isca, ale Luís Maximiano vyrazil strelu z voleja 29-ročného hráča.

Futbalista z Benalmádenu odišiel z ihriska v 65. minúte za potlesku divákov na Santiago Bernabéu. Proti Granade Isco ukázal, že stále vie hrať futbal (zaznamenal najviac kľúčových prihrávok a úspešných driblingov z celého tímu) a zdá sa, že Ancelotti, ktorý si jeho hru veľmi váži, s ním začína opäť počítať.

zdroj: as.com