Domov Novinky Iberostar Tenerife 74-85 Real Madrid Baloncesto

Iberostar Tenerife 74-85 Real Madrid Baloncesto

Štyri víťazstvá v deviatich dňoch – skvelá bilancia basketbalistov.

Vedeli, že to nebude ľahké a od prvej minúty naši hráči mohli vidieť, že Tenerife využíva fyzickú prevahu tak, ako to robili aj v minulej sezóne. Po miernom začiatku si do konca štvrtiny nedokázali vytvoriť nijaký vysoký náskok (16-20), čo pokračovalo aj v druhej časti. Za následok to možno mal aj počet kilometrov, ktoré Real Madrid musel v posledných dňoch absolvovať (Bamberg, Sevilla, Miláno). Do polčasu sa išlo za stavu 37-42.

Na začiatku tretej štvrtiny hráči Tenerife chvíľu vyhrávali vďaka Urizovi, no do konca tejto časti sa mysky váh naklonili opäť na stranu Realu (54-57). Prvé minúty štvrtej štvrtiny patrili najmä nášmu Reyesovi, ktorý zaznamenal prvých 11 bodov Realu. Domácim sa už na našu šnúru nepodarilo odpovedať a Real dosiahol na 19. víťazstvo v oficiálnej časti sezóny. Najviac bodov z nášho tímu zaznamenal Mirotic (20).

Strelci:
IBEROSTAR TENERIFE 74 (16+21+17+20): Bivia (0), Blanco (8), Rost (2), Sekulic (18), Sikma (18); Richotti (17), Úriz (10), Fajardo (1), Heras (0)
REAL MADRID 85 (20+22+15+28): Llull (5), Rudy (14), Darden (0), Mirotic (20), Mejri (2); S. Rodríguez (21), Draper (2), Carroll (4), Reyes (15), Slaughter (2).