Domov Klub Ako Zidane vniesol nový život do Realu Madrid za 67 dní?

Ako Zidane vniesol nový život do Realu Madrid za 67 dní?

Od prehry s PSG v Parc des Princes pred dvomi mesiacmi prehral Real Madrid iba raz proti Mallorce a od tejto prehry vyhral päť zápasov a jeden remízoval, skóroval 19 gólov a obdržal len jeden.

Viac informácií

Francúz našiel recept, ktorý pozostáva z piatich ingrediencií. Teraz prichádza najväčší test, keď sa v utorok v noci predstavia na Bernabéu Neymar, Mbappé, Di Maria, Icardi a Cavani.

Hazard hrozí po pomalom štarte
Po tom, čo sa zotavil zo zranenia a priznal pre L’Equipe, že mal nadváhu keď prišiel do Realu Madrid sa Eden Hazard výrazne zlepšil. Po tom, čo v La Lige odohral len sedem zápasov sa pokúsil iba o dva driblingy menej ako Leo Messi (34-36) a stal sa útočnou hrozbou, akou bol v Chelsea. Góly sa ešte musia dostaviť, počet asistencií stúpa a pravdepodobne to nie je náhoda, že pri prehre na Mallorce chýbal.

Rekord Courtoisa
Jedným z najhorších výsledkov tejto sezóny bola domáca remíza 2-2 s Club Brugge. Courtois tam odchytal len prvý polčas, potom mal problémy so žalúdkom a následne sa uzdravil, aby prekonal rekord Keylora Navasa. Od prehry s Mallorcou bol Courtois 535 minút bez inkasovaného gólu. Po sobote to mohlo byť o 88 minút dlhšie nebyť hrubej chyby Sergia Ramosa, keď prihral loptu priamo Willianovi Josému. Belgičan je späť vo forme a táto dôvera bude užitočna najmä proti hviezdami nabitom PSG.

Kroos a Modric
Nemec znovu objavil svoju schopnosť strieľať góly a zariadil aj víťazstvo 0-1 z Istanbulu proti Galatasaray. Bol to výsledok, ktorý Real Madrid zúfalo potreboval a v tejto sezóne Kroos pridal aj tri asistencie. Modric, ktorého Zidane v tejto sezóne sotva využil kvôli zraneniu prišiel na scénu Fede Valverde, ktorý sa veľmi dobre zhostil svojej úlohy v tíme. Modric však proti Realu Sociedad v poslednom zápase predviedol skvelý výkon a okorenil ho aj streleným gólom. Kroos bude čerstvý na PSG po tom, čo nehral proti Realu Sociedad a Zidane bude musieť vybrať dvoch stredopoliarov, ktorých zakomponuje ku Casemirovi. Momentálne sú všetci vo forme.

Rodrygo, Valverde a nadšenie mladých hráčov
Ďalším faktorom vzostupu Realu Madrid sú neočakávané výkony Rodryga a Fede Valverdeho. Očakávalo sa, že Brazílčan strávi väčšinu sezóny s Castillou, ale teraz si vybojoval miesto v základnej zostave pred Garethom Baleom, Viniciusom Juniorom a Lucasom Vázquezom. Fede bol od začiatku súčasťou prvého tímu, ale je deviatym najviac využívaným hráčom Zidanovho tímu. Rozsah možností, ktoré má Zidane k dispozícií boli nepredvídateľné a predstavujú obovskú podporu pre Francúza, pokiaľ ide o rotáciu zostavy.

Mendy súťaží s Marcelom
Marcelo už niekoľko rokov nemal na svojej pozícií v Reale Madrid žiadne nebezpečenstvo v podobe náhrady. Kŕatko bol ňou Sergio Reguilon, ale ten odišiel na hosťovanie a Marcela zvykol zastupovať väčšinou Nacho. Mendy, ktorý bol zranený hral o 38 minút menej vo všetkých súťažiach ako Marcelo. Proti Realu Sociedad sa Mendymu darilo a Marcelo tak má na svojej pozícií konkurenciu.

zdroj: as.com