Domov Novinky Zalgiris Kaunas 87-80 Real Madrid Baloncesto

Zalgiris Kaunas 87-80 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid Baloncesto bol v Kaunase porazený najmä kvôli súperovej šnúre 11-0 v poslednej štvrtine a skvelému výkonu Dentmona, ktorý zaznamenal 36 bodov.

Osud mali naši hráči vo vlastných rukách, pričom chceli v skupine F TOP16 Euroligy skončiť na prvom mieste. S ukážkovou obranou a peknými protiútokmi ovládali zápas od prvej minúty a vďaka Llullovi a Bourousisovi sa ujali vedenia 7-14. Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas a po príchode Kupsasa a Dimsa sa domáci tím postupne zlepšil (18-18). Od tej doby v priebehu celej druhej štvrtiny bola hra vyrovnaná a do polčasu sa išlo za tesného vedenia Realu (36-38).

Po prestávke sa hralo opäť o čosi intenzívnejšie, Zalgiris hral fyzickejšie, no Lasovi muži v súbojoch neustupovali. Bourousis a Llull opäť nenechali litovskej obrane vydýchnuť a zaznamenali 16 z 21 tímových bodov tretej štvrtiny (57-59). Dve po sebe idúce trojky v poslednej časti hry však našartovali domácich a šnúra sa zastavila až na čísle 11-0, čo im dalo obrovskú výhodu. Los Blancos však ukázali svoju bojovnosť a nevzdávali sa až do posledných momentov zápasu. Otočiť skóre sa im však už nepodarilo, naši prehrali v pomere 87-80 a v skupine skončili druhí. V play-off budú teda čeliť tretiemu celku zo skupiny E, gréckemu Olympiakosu. Našim najlepším strelcom v zápase bol Sergio Llull s 23 bodmi.

Strelci:

ZALGIRIS KAUNAS 87 (18+18+21+30): Dentmon (36), Lipkevicius (2), Milaknis (6), Jankunas (8), Javtokas (8); Gudaitis (2), Klimavicius (4), Jasikevicius (0), Pocius (10), Kupsas (6), Dimsa (5).

REAL MADRID 80 (18+20+21+21): Llull (23), Rudy (5), Darden (3), Mirotic (2), Bourousis (13); Draper (4), Reyes (7), Sergio Rodríguez (13), Díez (6), Mejri (0), Slaughter (4).